מטבח מודרני: מדריך לשיפוץ מקיף עד הפרטים הקטנים

שיפוץ המטבח אולי נראה כמו משימה מאוד מאתגרת, אבל האמת היא שעם תכנון נכון, הגדרת התקציב האידיאלי וחשיבה על הפרטים הקטנים – ניתן לעשות זאת, ולצלוח את התהליך. ריכזנו בעבורכם את כל המידע החשוב בנושא.

חשבו מראש על כל הפרטים הקטנים שחשובים לכם

כדי שהשיפוץ יהיה יעיל, וכדי שתוכלו לאמוד את התקציב באופן האידיאלי, חשוב לקחת בחשבון את כל תהליך השיפוץ, לרבות האלמנטים הקטנים והעיצוביים שתרצו להוסיף לחלל. למשל אם תרצו להתקין טוחן אשפה מומלץ, להחליף לגמרי את השיש, ואפילו אם אתם מתכננים להחליף את הכלים הסניטריים והברזים או להתקין נקודות חשמל חדשות. כל אלה חייבים להיות חלק מחישוב התקציב עבור השיפוץ, משום שרבים נוטים שלא לקחת אותם בחשבון, ומגלים בסוף התהליך שיש חריגה משמעותית בתקציב. לכן – תכנון נכון, תוך שלוקחים בחשבון את כל האלמנטים הקטנים והגדולים, הוא חשוב וחיוני. רק לאחר מכן ניתן לערוך רשימה של כל עבודות השיפוצים הנחוצות לכם, ובהתאם לכך לתכנן את התקציב.

אגב, אם אתם מתכננים להפוך את הבית שלכם לבית חכם, אל תשכחו לתכנן גם את כל האלמנטים שקשורים לתהליך (לרבות תריסים חשמליים).

יש תכנון ויש תקציב? הגיע הזמן ליצור סקיצה!

ערכתם רשימה של כל תהליכי השיפוץ הנחוצים, ובהתאם לזה בניתם תקציב ריאלי? מצוין. כעת, חשוב לתכנן את הסקיצה של המטבח החדש, ולהבין היכן יעמדו מכשירי החשמל השונים, היכן ימוקמו נקודות החשמל או נקודות המים, ואילו אלמנטים דקורטיביים אתם מתכננים לשלב בעיצוב החלל (ארונות ייחודיים, מדפים צפים וכו'). תכנון הסקיצה יאפשר לכם לוודא השיפוץ אפשרי וכי כל התוכניות שלכם יכולות לצאת לפועל.

דגשים חשובים בשיפוץ המטבח: לגזור ולשמור

  • אילו חלקים במטבח יש לפרק ומי דואג לפנות את כל הפסולת – חשוב שתסגרו את העניין הזה מול בעלי המקצוע שלכם (בין אם בחרתם לעבוד מול שיפוצניק, ובין אם בחרתם לעבוד עם קבלן שיפוצים. חשוב שתוודאו מראש שבעלי המקצוע יודעים בדיוק מה לפרק, ומבינים שתפקידם לפנות את הפסולת בתום יום העבודה.
  • ישיבה עם בעלי המקצוע, על מנת לוודא שהסקיצה ריאלית וברת ביצוע. חשוב לוודא מול החשמלאי שכל נקודות החשמל החדשות אפשריות, וכי ניתן לבצע זאת בהתאם לתכנית שתכננתם.
  • שימוש בגבס – כיום, יש לא מעט עיצובים בגבס שיכולים להתאים למטבח, כשמדובר על חומר זול וגמיש, שאידיאלי לשיפוץ ביתי. כדאי להחליט מראש אם מבצעים שיפוצים בגבס, ואם כן, אז אילו עבודות. בין האופציות האפשריות, תוכלו ליצור קרניז ייחודי, לבצע הפרדה בתוך החלל (באמצעות קיר גבס נמוך) וכו'.
  • בנו לו"ז מסודר שכולל דד-ליינים, ואל תשכחו לתעד את הכל בחוזה העבודה מול בעל המקצוע. כמו כן, אם אתם מתכננים לבצע שיפוצים במהלך סוף השבוע, וודאו שזה אפשרי וחוקי, וכי בעלי המקצוע ששכרתם זמינים לכך. כך או כך, תעדו הכל בחוזה העבודה, ובקשו מכל בעלי המקצוע לחתום.
  • מתכננים להחליף את השיש? אל תשכחו לבחור בחומר גלם איכותי שיחזיק לאורך זמן, וכזה שלא יצריך מכם לחדש אותו לאחר מספר שנים. אחד הסוגים המומלצים והנפוצים ביותר הוא שיש אבן קיסר, שנחשב למאוד איכותי. המחירים שלו יכולים לנוע מכמה מאות שקלים ועד לאלפים. כמו כן, כדאי לדעת ששיט גרניט הוא איכותי וחזק במיוחד, עם זאת, הוא מאוד יקר ולכן לא יתאים לכל תקציב.
  • ארונות מטבח – ניתן לרכוש ארונות מטבח קיימים או לייצר ארונות חדשים בהתאמה אישית אצל נגר. בכל מקרה, חשוב למדוד היטב את האזור ולוודא שארונות המטבח יותאמו לחלל באופן האידיאלי. יש מגוון רחב של סוגי ארונות, ויש חומרי גלם שונים שיכולים להתאים. כדאי ורצוי לקרוא על כך לעומק על מנת להבין מה האופציות המתאימות ביותר בעבורכם.
  • כלים סניטריים, ברזים וכל הנוגע לאינסטלציה – את הרכישה כדאי לבצע באופן מושכל, ולהתייעץ עם בעלי המקצוע מבעוד מועד. הם יסייעו לכם להבין אילו מוצרים יתאימו למטבח החדש (למשל, אם עדיף לרכוש כיור אקרילי או כיור מנירוסטה).

מטבח מודרני ומשופץ: זה לא חלום!

נכון, יש לא מעט דברים שצריך לקחת בחשבון כשמשפצים את המטבח, אבל עם תכנון נכון ומסודר, תוכלו להפוך את המטבח הישן למטבח מודרני ומעוצב.

בהצלחה.

נגישות