חנוכת בית: המדריך השלם לאירוע המושלם

בשעה טובה נכנסתם לבית החדש שלכם? ובכן, זה לא משנה אם מדובר בדירה חדשה בשכירות או שהצלחתם לקנות בשעה טובה את בית החלומות שלכם, אנחנו בטוחים שעכשיו אתם עסוקים בארגון שלו כך שייראה הכי טוב שאפשר ויהיה מוכן לאירוח ומחיה באופן אידיאלי. מיד לאחר מכן, יש מי שיבחר לערוך אירוע משמח של חנוכת בית, כזה המאפשר להזמין את הקרובים להשתתף בשמחה וגם מקל על כמויות הביקורים הגדולות של אורחים שרוצים להגיע ולראות את הבית החדש. אכן, מדובר ברעיון מצוין, אבל חשוב שאירוע כזה יעשה כמו שצריך ולא כולם יודעים איך לארגן אירוע מהסוג הזה. על כן, הכנו עבורכם מדריך מקוצר אך מקיף וכולל עם כל הדגשים החשובים לאירוע חנוכת בית מושלם. בהצלחה!

אוכל וכיבוד

הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו הוא אוכל לאורחים. מצד אחד אתם רוצים לפנק ולפרגן למי שהגיע לשמוח אתכם על הבית החדש שלכם, ומצד שני ארוחה גדולה ובמיוחד כזו המצריכה ישיבה היא לא הדבר האידיאלי באירועים מהסוג הזה, וכל כן חשוב לבחור אוכל שמתאים בדיוק למאורע. מגשי פירות למשל זו דוגמה מצוינת לאוכל שכדאי להגיש בחנוכות בית ואם אתם מחפשים מקום מומלץ להזמין ממנו מגשים ססגוניים אפילו מהיום להיום, פרי הדמיון זה בהחלט אתר ששווה להכיר. כמו כן אפשר לשקול את האפשרות של פינגר פוד מסוגים שונים כמו טורטיות קטנות, סושי, קינוחי כוסות ועוד.

חנוכת בית: המדריך השלם לאירוע המושלם

מוסיקה

מוסיקה היא חלק משמעותי בכל אירוע וזה משהו שצריך לדאוג לו באופן פרטני בהתאם לסוג האירוע שאתם מארגנים. אם אתם מכירים היטב את האורחים שלכם וההעדפות שלהם תוכלו לבחור קו מוסיקלי מתאים שעשוי לקלוע לטעם של כולם. אם אתם לא מכירים את ההעדפות השונות לעומת זאת, שווה ללכת על קו כללי ולבחור מוסיקה הכוללת שירים ישראלים מוכרים, מוסיקה לועזית פופולרית ועדכנית או שילוב של שניהם. כמו כן ניתן לשים מוסיקת מעליות או אמביאנט ברקע וזה בהחלט סגנון שמתאים באירועים מהסוג הזה.

סידור הבית

מצד אחד אתם רוצים להראות לאורחים שמגיעים לאירוע את הבית החדש שלכם במיטבו, אך מצד שני חשוב שהבית יהיה מסודר באופן אידיאלי ונוח ככל שרק ניתן לאירוח. על כן, הסידור צריך לקחת בחשבון את שני הדברים הללו עם נטייה קלה לטובת הנוחות והפונקציונליות לעומת המראה של הבית. זכרו שזה חשוב אמנם להראות את הבית על שלל עיצוביו החדשים, אבל יותר חשוב שבזמן האירוע לאורחים יהיה נוח. דאגו למקומות ישיבה מסודרים ונוחים, כאלו שגם ניתן לשבת בהם ולאכול וכמובן לדבר עם שאר האורחים בנוחות.

ערכו היכרות בין האורחים

ישנם מקרים בהם כל האורחים מכירים אחד את השני פחות או יותר ואז אין לכם יותר מדי לעשות, אבל במרבית במקרים דווקא מגיעים אורחים ממעגלים חברתיים שונים וכך יוצא שחלק מן האורחים לא מכירם את האחרים. על מנת שלא תיווצר תחושת אי נוחות או זרות אצל מי מהם, חשוב שתערכו במהלך הערב כמה היכרויות ספונטניות ותדאגו להציג את האורחים אחד לשני. לא, זה לא אומר שאתם צריכים לעמוד על המשמר ולבדוק כל רגע שכולם מרגישים בנוח, אלא רק לוודא מספר פעמים במהלך הערב שאווירה כזו אכן מתממשת.

לסיכום – זכרו כי חנוכת בית זה אירוע ייחודי ומהנה, אך כזה שמצריך היערכות מוקדמת אליו. אם תקפידו על הדברים הנ"ל תוכלו בהחלט להנות מאירוע חנוכת בית מהנה שייזכר לכמה שנים טובות.

נגישות