למה חשוב לבטח את הדירה, ואיך זה קשור לביטוח צד ג'?

הדירה שלנו היא המקום שאמור להיות הכי מוגן, נעים ורגוע. במקביל, הדירה שלנו מכילה ציוד יקר ערך והיא כוללת מגוון מערכות יקרות, כאלו שאם הן נהרסות יהיה קשה לעמוד בעלויות התיקון שלהן. אי לכך מי שמבקש בסוף כל יום ללכת לישון רגוע, יימצא שממש כפי שיש ביטוח בריאות וממש כפי שיש ביטוח סיעודי, כך גם יש ביטוח ייעודי עבור הדירה (גם עבור דירה שכורה). פה אנו מבקשים לחדד מדוע זה רק הגיוני לעשות ביטוח ואף יותר מכך, מדוע אין זה הגיוני להסתפק בביטוח כללי שאינו כולל ביטוח צד ג'.

ביטוח מבנה תכולה וצד ג'

כפי שמבהיר אבנר הייזלר בדה מרקר, בעולם העסקים יש לפעול צעד אחד צעד, וכך גם כאן. רגע לפני שנרוץ לדבר על חשיבותו של ביטוח צד ג', נעצור לעשות סדר – נסביר מהם סוגי הביטוחים הבסיסיים. ובכן ישנו ביטוח ייעודי עבור המבנה וישנו ביטוח ייעודי עבור התכולה. מכאן שאם יש בעיה בצנרת או אם נגנבה מהבית טבעת יהלום, יש גב שמעניק פיצוי. עד פה הכול טוב ויפה, אך פה אנו מבקשים להכניס ביטוח נוסף למשוואה – ביטוח צד ג'.

הערך המוסף של ביטוח תכולה

ראשית נציין שלרוב ביטוח תכולה גם כולל ביטוח צד ג', אך אם מבקשים להימנע מביטוח תכולה ולהסתפק בביטוח מבנה, הרי שאז ניתן להוסיף ביטוח צד ג' בנפרד. באופן שכזה כל אחד זוכה לקבל התאמה מלאה בהתאם לצורך ובהתאם לשורה של שיקולים אישיים. עוד מסקנה שמתעוררת בעקבות המידע שעתה ציינו, היא שהרבה פעמים כאשר מדובר בדירה שכורה, בעלי הנכס מחייבים את השוכרים לעשות ביטוח תכולה, פשוט כי אז הם מכוסים – נכנס למשוואה ביטוח צד ג'.

חשיבותו של ביטוח רכוש צד ג'

הוצאות הבנייה או הרכישה היו יקרות וכעת תוהים כיצד מגנים על הנכס הכה משמעותי, או יותר נכון כיצד נמנעים מהוצאות נוספות מבלי לקחת הימור גדול מדי? ובכן לא אפשרי לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה. כלומר נכון שביטוח דירה עשוי להסתכם בכמה אלפים מדי שנה, אך באותה נשימה גם יש לקחת בחשבון את כל אותן בעיות שהביטוח עשוי לכסות. מבקשים דוגמה? ובכן אם נציג את אחד מהמקרים היותר קלאסיים, נציין שנזילה אינה פוגעת רק ברצפה הפרטית, אלא גם בתקרה של הבית שממוקם בקומה מתחת. במקרה זה מדובר בהוצאה מאוד יקרה, אך כל עוד יש ביטוח רכוש צד ג', ניתן להיות רגועים שיש מי שישלם את ההוצאות הכפולות (גם את ההוצאות של בעלי הפוליסה וגם את הוצאות השכנים).

סיכון מחושב? לא במקרה הזה!

אז כן – כמו הרבה דברים בחיים, כך גם פה יש לערוך רשימה של יתרונות וחסרונות. עם זאת, רבים מגיעים לאותה מסקנה, והיא שבהחלט שווה לעשות ביטוח דירה ואף ביטוח דירה שמשלב ביטוח צד ג', ופה ניגש להסביר. כפי שמבהיר אבנר הייזלר בריאיון בדה מרקר, בעולם העסקים נדרשים לקחת סיכונים, אך במקביל אין לקחת סיכונים מיותרים, והימנעות מביטוח צד ג' היא בהחלט סיכון מיותר. מדוע? מדובר בביטוח שמכסה נזק של כל בעל מקצוע, שכן, חבר, קולגה או נותן שירות שמגיע אליכם הביתה. מספיק שהשליח של הסופר יחליק במבואה וישבור את הרגל, או שהכלב שלכם יינשך את השכן אצלכם בבית, כדי שאתם תהיו חשופים לתביעות משמעותיות. לסיכום נציין שיש להבין שביטוח דירה וביטוח צד ג' הם חלק מההוצאות היומיומיות – חלק מעלות הדירה. ברגע שמבינים את זה הכול הרבה יותר רגוע ובטוח.

נגישות