האם ניתן לבצע שיפוצים במהלך סוף השבוע?

במהלך סוף השבוע ניתן לבצע שיפוצים, תחת תנאים מסוימים. מהם התנאים ומה חשוב לדעת בנושא? על כך ועוד – במאמר הבא.

שיפוצים בתקופת סוף השבוע: כל מה שרציתם לדעת אך חששתם לשאול

הליך שיפוצים הוא לא תהליך קצר, ולרוב הוא מתרחש גם בתקופת סוף השבוע. מאחר והשיפוץ כולל לרוב שימוש בכלים כמו מקדחה, תהליך השיפוץ הוא תהליך מרעיש אשר עשוי לגרום למטרד משמעותי בעבור השכנים. במדינת ישראל ישנן תקנות ברורות בכל הקשור לרעש, ובפרט כאשר מדובר בהליך שיפוץ במהלך סוף השבוע. חשוב לבדוק את זמני כניסת השבת במידה ואתם גולשים להליך שיפוץ גם במהלך סוף השבוע, וזאת בשל העובדה כי בערב שישי חל איסור להרעיש החל מהשעה 17:00. ניתן יהיה להתחיל את השיפוץ ביום ראשון בשעה 07:00, ולא דקה לפני כן. כל חריגה מהשעות הנקובות בחוק עשויות להוביל לקנסות ואף להתייצבות של שוטרים אצלכם בבית. בנוסף, ישנם לא מעט מקרים בהם מתגלעים סכסוכי שכנים בגין רעשים אשר נגמרו כתוצאה משיפוץ אשר התנהל במהלך סוף השבוע. משום כך, מומלץ להודיע לשכנים מראש אודות הליך השיפוץ ולהימנע משימוש בכלים כבדים ומרעישים לקראת כניסת השבת ויום המנוחה.

מה חשוב לדעת בנוגע לרעש בתהליך שיפוץ?

החוק במדינת ישראל קובע כי חל איסור לבצע עבודות שיפוץ אשר גורמות לרעש החל מהשעה 20:00 ועד לשעה 07:00 ביום למחרת. בנוסף, חל איסור להפעיל כלים כבדים בעבודת שיפוץ החל מהשעה 19:00. בימי אישור חל איסור להפעיל את הכלים הכבדים החל מהשעה 17:00, כאמור עד ליום ראשון בשעה 07:00. כל חריגה מהתקנות עלולה להוביל לקנסות – 350 ₪ באופן חד פעמי ובמידה ומדובר בעברה חוזרת מדובר בעלות של 700 ₪. חשוב לציין כי נושא האכיפה על רעש מצוי תחת אחריות של הפיקוח העירוני ומשטרת ישראל, ולכן חשוב מאוד לבחור קבלן שיפוצים מוביל אשר ידע לפעול מראש בכדי לעמוד בתקנות החוק ולהימנע מקנסות מיותרים. גם רצוי להימנע סכסוך שכנים אשר עלול להתרחש בשל חריגה מהשעות הנקובות בחוק.

האם ניתן לבצע שיפוצים במהלך סוף השבוע

 

כיצד קבלן שיפוצים יכול למנוע קבלת קנסות?

קבלן שיפוצים מקצועי ומיומן הוא הגורם הסמכותי אשר אמון על תהליך השיפוץ. במסגרת ההתקשרות עמו ניתן להבטיח כי הוא זה שידאג לעבודת השיפוצים במסגרת זמנים קבועה מראש, הן לצורך מניעת רעש והן לצורך סיום העבודה באופן מהיר וללא עיכוב בזמנים. ככל שמתרחש עיכוב בזמנים אתם עשויים להוציא לא מעט כספים, ולכן חשוב מאוד לקבל המלצות אודות קבלן שיפוצים מומלץ וכן לבדוק היטב כי אתם מבצעים את תהליך השיפוץ באופן יעיל וללא חריגה מבחינת השעות, כך שתוכלו לסיים את הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

נגישות