עיצוב הסלון בבית: המדריך למתחילים

בין אם מדובר במעבר לדירה חדשה ובין אם הצורך לשדרג מעט את החלל, הרי שהסלון הוא החדר החשוב ביותר בבית, ולו כי הוא החלל שבו המשפחה שוהה רוב שעות היום, ובו נוהגים לארח ולבלות. עיצוב הסלון לא חייב להיות משימה מורכבת מידי, משום שיש כמה וכמה דרכים לעצב את החלל באופן פונקציונלי ודקורטיבי במיוחד. נשמע מסקרן? אספנו בעבורכם כמה טיפים חשובים.

ראשית לתכנן

בטרם תיגשו אל חנות הרהיטים או אל חנויות שמוכרות אלמנטים דקורטיביים, טוב תעשו אם תתכננו את עיצוב החלל. חשוב למדוד את המרחב, ולהבין כמה מקום באמת יש לכם עבור ריהוט חדש. כמו כן, במידה והעיצוב כולל שיפוץ, יש לקחת זאת בחשבון ולהבין כיצד החלל אמור להיראות עם תום השיפוצים.

עיצוב סלון

נישה לטלוויזיה מגבס

אחד הטרנדים האחרונים בתחום העיצוב, נוגע לשלל אלמנטים שניתן לבנות באמצעות גבס, החל מכוורות לאחסון, דרך קרניז מרהיב וכמובן נישה לטלוויזיה. כשאתם מתכננים לבנות נישה ייעודית, יש לוודא שהנישה תהא יציבה דיה ותוכל לשאת את משקל הטלוויזיה. כמו כן, במעמד קניית מסך טלוויזיה, מוטב לקחת בחשבון את משקל הטלוויזיה ואת גודלה, ולו כדי שתוכל להתאים למידות הנישה שבניתם בחלל הסלון.

שימוש באלמנטים ללא שיפוץ או קדיחה

רבים תוהים לגבי עיצוב דירה שכורה, ופה נעצור לציין שבהחלט ניתן לעצב דירה שכורה, זאת הודות למגוון אלמנטים דקורטיביים בהם ניתן להיעזר – אלמנטים שאינם מצריכים קדיחה או שינוי משמעותי בקירות הבית. כיום ניתן להצמיד לקירות תמונות באמצעות דבק ייעודי, להדביק טפט ולעצב את החלל באמצעות ריהוט המתנשא לגובה. כך הדירה השכורה תישמר היטב, ולא תיאלצו לשפץ אותה בתום החוזה, למעט צביעה קלה. אלמנטים נוספים שישדרגו את החלל יהיו כריות צבעוניות, אגרטל, עציצים ירוקים ואלמנטים דקורטיביים שניתן להניח על גבי מדפים.

להיעזר במעצבת פנים?

לא מעט אנשים שואלים את עצמם האם מוטב להיעזר בשירותיהם של מעצבי פנים או שמא לעצב את הבית לבד, כשהדילמה מאפיינת לא רק אנשים שעברו לבתים משלהם, אלא גם אנשים שגרים בשכירות. ובכן, במקרים הללו יש לקחת בחשבון את התקציב שאתם מוכנים להשקיע בעיצוב החלל, משום שבתקציב זה יש לכלול גם את עלויות עיצוב הפנים. דבר נוסף, אם מדובר בדירה שכורה, ואתם מתכננים לגור בה למשך שנה, אולי עדיף שתעצבו את החלל באופן עצמאי, אך אם אתם מתכננים לגור בה כמה שנים, יכול מאוד להיות שעיצוב פנים יהיה משתלם בעבורכם. כך או כך, בררו עם בעל הדירה אם הוא מוכן להשתתף בהוצאות (ייתכן וההסכמה לכך תהא בתנאי שהעיצוב יישאר גם לאחר לכתכם).

זה לא חייב להיות יקר

עיצוב הסלון, ובכללי עיצוב הבית, לא חייב להיות כרוך בעלויות גבוהות. קחו לדוגמה כתבה שפורסמה לאחרונה על בחור צעיר שעיצב את דירתו מחנויות הסטוק, כשהעיצוב עלה לו פחות מ10,000 ₪. מכאן, בהחלט ניתן לומר שחנויות הסטוק מהוות אמצעי נהדר לעיצוב הבית, כך שלא כדאי לפסול אותן בתהליך העיצוב.

 

עיצוב הסלון יכול להיות חוויה מהנה בעבורכם. תכננו היטב את עיצוב החלל, רכשו פריטים באופן מושכל, ושקלו לערב מעצבי פנים. בהצלחה.

נגישות