עיצוב הבית לבד – כך תעשו זאת

הבית שלכם הוא מקום המפלט שלכם, הוא המאורה שלכם אליה אתם חוזרים אחרי יום עבודה מתיש, תוך שהבית שלכם הוא המקום שבו אתם מתחילים את היום, חוזרים אליו אחרי בילוי, ומבלים בו עם בני הזוג, לבד או בחיק המשפחה. בשל כך חשוב שבכל מקום שבו תגורו, ואין זה המשנה אם מדובר בדירה קטנה שכורה עד לחלל גדול שרכשתם –  תבצעו את המרב על מנת שהבית שלכם יהיה מקום שבו תרגישו נוח, נעים וכיף. אז אם אתם רוצים לעצב לבד את הבית, תוך שיפוץ קל של מראה הבית, כדאי לקרוא: 5 רעיונות שישנו לכם את האווירה בבית:

 

סלון בית מעוצב

קשטו את הבית בתמונות צבעוניות ומעניינות

חלק מהאווירה כיפית של בית וגם חלק גדול מהאמירה שלכם וחשיפת האישיות שלכם, כמו גם עיצוב סגנון הבית הוא שימוש בתמונות שיכסו קירות חשופים. כדי לקשט את הקירות שלכם בתמונות מעניינות, לא חובה לפקוד גלריות ולרכוש תמונות במחירים גבוהים, מספיק לרכוש בד קנבס לציור בגוד המתאים, לקבל השראה מחפץ, נוף, גזיר עיתון או כל אלמנט שנראה לכם יפה וצבעוני, ולנסות לצייר באמצעות צבעי אקריליק (שמתייבשים מאד מהר ובאמצעותם ניתן גם לתקן מהר את הציור) תמונה שיצרתם במו ידכם. צבעוניות רבה, מעט מאמץ ויצירתיות יקנו לכם תמונות מקסימות לכיסוי הקירות. הקפידו על צביעת הקירות לפני שתתלו עליהם תמונות ואלמנטים מעניינים.

השתמשו במוצרי טקסטיל

כסו ספה ישנה בבד איכותי ויפה, השתמשו בכריות מסוגים שונים להנחה על מערכות ישיבה וגם על גבי שטיחים ומדפים, תלו על גבי החלונות וילונות מעניינים, כסו בכל יום את המיטה בכיסויי מיטה מפנקים, ועוד.  מוצרי טקסטיל יפים יקנו לבית שלכם מראה נעים וחמים. מוצרי טקסטיל מקנים לכל חדר וחלל את המראה המזמין, והם מייצרים תחושת ביתיות לכל דירה, מבנה או בית.

הניחו ספרים יפים במיקומים מפתיעים

ספרים יכולים להראות כמקשה אחת כבדה ומאובקת על גבי ספרייה. אבל כאשר הספרים מאוגדים בצורה מעוצבת על גבי שידה או על מדפים צפים שתוכלו לבנות בקלות, וכאשר הם מונחים על גרמי מדרגות (מי שאין לו מדרגות יכול להניח את הספרים על כיסא משופץ ומעוצב בסגנון רטרו) הם נראים ככתם צבע מקסים בכל בית.

הוסיפו לבית חפצי וינטג'

שידות עתיקות, מכוניות וינטג' קטנות, ואזה עשויה קריסטל ושלל חפצים בסגנון רטרו, יסייעו להקנות לבית שלכם מראה מיוחד. בעיצוב ושיפוץ בתים מספיק פריט אחד מרהיב כמו שידה גדולה ועתיקה, ארון זכוכיות עשוי עץ מלא, או ספסל מקסים, כדי שאלה יהפכו את הבית שלכם לכזה שיש בו אמירה וייחודיות.

צרו חמימות במטבח באמצעות תאורה נכונה

אחרי שיפוץ הבית ועיצוב הבית מומלץ מאד ליצור אווירה נעימה בבית באמצעות תאורה נכונה. השתמשו בנורות פחם שהפכו פופולאריות מאד בבתים במראה תעשייתי או כפרי. בחרו גופי תאורה שיש בהם ייחודיות כמו כאלה עם נוצות, גופים עשויים בד, גופי תאורה לבנים בוהקים למראה המודרני, ונסו לראות כיצד אתם יוצרים תאורה שיש לה אפקט משמעותי בשימוש בגופי תאורה ייחודיים, כמו יצירת גופים מצנצנות, ממכלי מתכת, מגופים מעוצבים ומחוררים, ואף מספלים גדולים ומיוחדים.

נסו לתכנן את עיצוב הבית בצורה מסודרת, הכינו רשימה ובה שינויים ועיצובים שתרצו ליישם בביתכם. קחו בחשבון במהלך העיצוב גם את חדרי הבית, עיצוב חדרי הילדים וחדרי השירותים והמקלחת. נסו להעניק לכל חדרי הבית קו עיצובי אחיד וייחודי, רכשו את חומרי הגלם וגייסו את כל בני המשפחה לפרויקט עיצוב הבית לבד. שיהיה בהצלחה!

נגישות