כמו בבית מלון: איך לעצב את הבית בסגנון יוקרתי – בלי לקרוע את הכיס?

התחושה של כניסה למלון היא תחושה בלתי נשכחת שנחרטת עמוק בזיכרון. בעידן שבו רבים מבינים את החשיבות של הבית כמקום מפלט שצריך ליצור תחושה ביתית אבל גם יוקרתית, זה הזמן לשדרג את הבית וליצור עיצוב מנצח בסגנון יוקרתי. אולם, החשש של רבים מפני שדרוג ועיצוב מחדש של הבית נובע מתג מחיר שעשוי להגיע לאלפי ולעיתים מאות אלפי שקלים. החדשות הטובות הן שבאמצעות מספר אלמנטים מינימליסטים ניתן ליצור מראה יפהפייה שמזכיר את מלונות היוקרה בארץ ובעולם, כל זאת במסגרת תקציב נגיש. כיצד תעשו זאת? להלן טיפים בהם תוכלו להיעזר לטובת תהליך עיצוב של בית יוקרתי:

טקסטיל

אחד הסממנים המזוהים ביותר עם מלונות יוקרה הם כמובן המצעים. בכדי לעצב את הבית באופן יוקרתי ומבלי לקרוע את הכיס, אפשר ואף רצוי מאוד לבחור בסטים של חדרי שינה פרימיום יוקרתיים אותם ניתן להזמין דרך האינטרנט. מדובר בסטים של מצעים אשר גם משדרגים את איכות השינה אבל גם יוצרים אווירה נעימה ונקייה בחדר. שימו לב כי הטקסטיל בבית הוא חשוב לאווירה הכללית אבל גם לבריאות שלכם ועל כן בחרו בסט למיטה כמו גם בפריטי טקסטיל כמו שטיחים וכריות לטובת יצירה של חדר שינה יוקרתי, ממש כמו במלון האחרון בו ביקרתם.

ריח

כפי שאתם בוודאי יודעים, מעבר לרושם הראשוני של עיצוב המלון ניתן לשים לב לריח חזק ונעים שמתפשט בלובי עד לחדר השינה. מאחר וריח משפיע על הרגש ועל התחושה, רצוי לבצע רכישה של מפיצי ריח אותם ניתן לרכוש דרך החנויות של בתי המלון היוקרתיים בישראל כמו גם חנויות מתמחות בתחום של עיצוב הבית. אם עד לפני מספר שנים המלאי היה מוגבל מאוד, כיום מדובר בעולם שלם של ריחות המורכב מנרות יוקרתיים ומעוצבים אותם ניתן להציב במרכז השולחן בסלון כמו גם בחדרים השונים לצד מפיצי ריח בגדלים שונים.

כמו בבית מלון: איך לעצב את הבית בסגנון יוקרתי - בלי לקרוע את הכיס?

פרחים

בכדי להכניס רעננות ושיק לבית רצוי לבצע רכישה של פרחים אותם גם ניתן להזמין בסידור מיוחד עד הבית. סידור פרחים הוא אלמנט משמעותי בבתי מלון ועל כן, אגרטל בשילוב של פרחים כמו גיבסונית (פרח המזוהה מאוד עם מלונות) מהווה דרך קלה ליצור שדרוג בסלון ואפילו בחדר השינה, בהשראה של בית מלון.

חידוש ריהוט

במקום לבצע רכישה של ריהוט חדש לבית, השתמשו בריהוט הקיים וחדשו אותו. כך לדוגמה, אם יש לכם כורסא ישנה ניתן ואף רצוי לקחת אותה לרפד לטובת ריפוד מחדש וכן צביעה בצבעים רגועים כמו לבן או שמנת, מתוך מטרה ליצור אחידות מבחינת המראה. בנוסף, ביוטיוב כמו גם בעמודים של מובילי דעת קהל ניתן ללמוד כיצד לחדש רהיטים באופן עצמאי, כל זאת מתוך

תמונות

באמצעות רכישה של תמונות ניתן להכניס חמימות לחדר וכן אלמנט עיצובי אשר מתכתב עם כל החדר בצורה מושלמת, בייחוד באזור הסלון. במקום לצבוע קיר אפשר בהחלט לבחור בתמונה גדולה שתהווה מוקד חזותי לצד תמונות קטנות יחסית שישתלבו עם האווירה אותה אתם רוצים ליצור בבית שלכם.

לסיכום, על מנת לעצב את הבית בסגנון יוקרתי שמזכיר בית מלון לא צריך להוציא אלפי ומאות אלפי שקלים. אביזרים כמו סט מצעים יוקרתי, תמונות וכן סידור פרחים יכולים להקפיץ את המראה הכללי של כל חדר בבית, ולהפוך את הבית למקום שממנו לא תרצו לצאת. לפני שאתם ממהרים להתחיל בתהליך העיצוב רצוי להקים לעצמכם קיר השראה עם אלמנטים אותם תרצו לשלב בכל חדר, כל זאת מתוך מטרה ליצור הליך עיצוב שלוקח בחשבון את המאפיינים של הבית כמו גם של הריהוט הקיים לטובת מינימליזם מנצח.

נגישות