דירה שכורה: כך תעצבו באמצעות רהיטים

אנשים רבים עוברים לדירה שכורה ומבקשים לחוש שלמרות שהיא אינה רשומה על שמם בטאבו, היא עדיין שייכת להם, מאפיינת אותם ואף משדרת זאת ללא מילים, ועל כן לשיפוץ ועיצוב יש תפקיד חשוב, וזאת כי כל בחירה ברהיט וכל בחירה בגוון של צבע מעניקים נשמה למרחב שמצויים בו ומהווים את החתימה הייחודית שלנו.

כל משתנה משנה

כיוון שדירה שכורה לא ממהרים לשפץ, אם כי חבל על ההוצאה ואם כי לא תמיד ניתן לבצע בה שינויים מהותיים, הרי שאין כמו לעצב באמצעות רהיטים, ועל כן בין אם אתם חסרי רהיטים לגמרי, או זקוקים רק לכמה תוספות, מוטב להכיר את חנות "ארנה רהיטים" (אבולעפיה 15 תל אביב), ולו כי היא מציעה מגוון נבחר (ומובחר) של ריהוט, מחזיקה שלל סגנונות ובאופן כללי עשויה לסייע להבין מהו הכיוון הרצוי עבורכם. עם זאת, פה נציין שאם מתכוונים לרכוש אצלה פריטים, קחו בחשבון שהם ילוו לאורך שנים, ועל כן טרם בוחרים בפריט כזה או אחר, יש לעשות שיעורי בית. כך למשל אם בוחנים ספות פינתיות, בחנו היטב את עיצוב הרגליים, את צבעוניות הריפוד, את הגודל הרצוי, את הסגנון העיצובי וכדומה, כי כל משתנה משנה.

מקום של כבוד – פריטי נוי

אנשים אוספים פריטי נוי לאורך החיים, פריטים שריגשו אותם, שקיבלו במתנה, שמסמלים עבורם תקופות מיוחדות וכדומה. מכאן לאחר שעוברים לדירה חדשה, חשוב להוציא את סך פריטי הנוי ולמצוא להם מקום ראוי ומדויק. עם זאת, לצד הרצון לפזר את הפריטים באופן מידי (ולו על מנת לחוש בבית), לעיתים מוטב להתחיל עם הריהוט היותר מאסיבי, וזאת כי פריטי נוי צרכים רק "לסגור את הפינה" – להעניק פיניש עיצובי. אי לכך ראשית העמידו במקום את הספה, המנורה, השולחן, ההדום, המזנון וכדומה, ורק לאחר מכן בחנו היכן למקם את פריטי הנוי, מה מצריך מדף, מה מצדיק תאורה נקודתית, מה ישתלב נהדר עם רקע צבעוני וכדומה.

שנעבור לדוגמאות?

ללא ספק ריהוט מאפשר משחק רב, במיוחד אם בוחרים במערכת ישיבה מודולארית אשר בנויה ממספר פריטי ריהוט, אך קחו בחשבון שגם לצבעים, חומריות ועיצוב יש תפקיד חשוב. שנדגים? ובכן אם החדר אינו מאוד גדול, מוטב לבחור בריהוט בעל רגליים דקות וגבוהות. המראה שיתקבל ישדר קלילות ואווריריות. דוגמה נוספת? ניתן להדביק טפט על מקטע מסוים, ולו על מנת ליצור תחימה טריטוריאלית באופן שמאפשר בכול זמן נתון להחזיר את המצב לקדמותו.

תחשבו על היעד הבא!

כאשר עומדים לרכוש ריהוט לדירה שכורה צריך לשאוף שהוא ישתלב במגוון יעדים, במיוחד אם מתכננים להמשיך לעבור דירה. מכאן שאין לרכוש ספרייה ענקית, הזמנה לפי מידה ספציפית ואין לרכוש מערכת ספות תואמות, וזאת כי לא בטוח שעבור היעד הבא הבחירה עדיין תהיה מתאימה. אי לכך יש לבחור פריטי ריהוט איכותיים, שעשויים להתאים למגוון מיקומים ושאינם מאוד גדולים. כך למשל ספה פינתית עשויה להסתדר מצוין במגוון סלונים (במיוחד אם היא קטנה) ושולחן מלבני עשוי להוות בחירה מבטיחה.

אל תשכחו ליהנות!

שנסכם? לרהט זה כיף, אך על מנת להפיק את המרב רצוי להתחשב בגודל החלל, בצרכים פרקטיים, בכוחו של צבע ואף בחשיבות של פריטי נוי משלימים. כמו כן, כל עוד לא השתקעתם במקום אחד, ביחרו פריטים שמאפשרים משחק במגוון יעדים, הקפידו על איכות ואף מוטב לבחור בפריטים שאינם מגיעים מאותה סדרה, אך שכן שומרים על שפה אחידה. בהצלחה!

נגישות