כך תהפכו את הממ"ד לחדר ילדים מקסים

המצב הביטחוני בדרום יודע עליות וירידות, כך שהמציאות היא שהורים רבים התרגלו לרעיון שהילדים ישנים בממ"ד, וזאת כי במקום להעיר את הילד בזמן אזעקה, ניתן להיות רגועים שהוא בטוח, כך שבלא מעט בתים הממ"ד עבר הסבה לחדר השינה של הילדים, ופה ראוי לעצב אותו באופן שתואם את עולם התוכן הילדי ובאופן שמשרה אווירה כמה שיותר נעימה ורגועה, וזאת כי עבור ילדים רבים הממ"ד מהווה איום – חדר שמסמל הגנה ובו זמנית סכנה, ופה לעיצוב יש כוח רב לשנות את היוצרות. אז מה עושים? הרבה כיף – להלן כמה הצעות שיגרמו לקטנים שלכם לחייך!

רוכשים מבלי לצאת מהבית

ראשית נציין שאין לחשוש שעיצוב מחדש של הממ"ד יכניס להוצאות גבוהות, בטח לא אם תתנהלו בקפידה ולא תמהרו לרכוש את המוצר הראשון שרואים. מבקשים טיפ שתמיד עובד? על מנת לחסוך בעלויות הזמינו דרך איביי! באופן שכזה לא רק תזכו ליהנות ממחירים נמוכים, אלא גם תזכו לחסוך דלק, זמן עבודה ועלות חנייה, ועל הדרך תיהנו מהיצע גדול, תחרות שווה ותיחשפו לשלל הטרנדים האחרונים, כך שבין היתר תצאו עם שלל רעיונות שווים, ולו עבור חדר השינה שלכם ההורים.

כוחו של טפט וצבע

הרבה פעמים כל שצריך זה רק תפאורה מתאימה, ואף כזו שמגיעה בדו מימד. אי לכך במקום לצבוע את הקיר הלבן, ביחרו בטפט מרהיב, כזה שמציע צבעים רכים ונעימים, ציורים שמעוררים את הדמיון ונושא שמוביל לתחושה נעימה. מכאן שהוצאה קטנה יכולה לשנות את החדר באופן מהותי וכיוון שההתקנה כה פשוטה וההסרה אינה פוגעת בנראות של הקיר, הרי שאין צורך להתחייב, אלא תמיד ניתן להתחרט ומדי תקופה לגוון עם טפט חדש.

שינוי בסיסי

אם נבחן את הבסיס של הממ"ד, נמצא שהוא מכיל את הריצוץ שמופיע בכול הבית, ופה אנו מציעים לשנות, ולו להדביק אלימינציה פשוטה שמדמה מראה של רצפת פרקט. מדוע? כי כאשר המראה של הרצפה יותר חם ונעים, כל החדר מקבל תפנית יותר נעימה. עוד אופציה היא לרכוש שטיח ילדים רך ויפה, כזה שבין היתר מזמין לשבת ולשחק.

ממד חדר ילדים מקסים

אלמנטים רכים

אין זה סוד שתוספות קטנות מובילות לשינוי גדול, ועל כן תשקלו להוסיף מדף עם בובות, מנורה צבעונית, מנורת שינה לצד המיטה, וילונות בהירים, תמונות נאיביות, מסגרות ריקות שאותן תוכלו למלא בתמונת משפחתיות, ארונית לספרים, מתלה לבגדים, מובייל שמוסיף חיים, פוף ייעודי לילדים, סדינים עם דמויות אהובות, עמדת ציור מאובזרת בצבעים שמסייעים להביע רגשות, משחקי קופסה וכדומה. כל אלה יסייעו לכם לעצב את החדר עבור הילדים, ולהעניק לו את המראה הייחודי.

הופכים חיסרון ליתרון

גם אם מציאות עגומה הובילה אותכם להחליף לילד חדר, עדיין מוטב שתציגו זאת בפני הילד כיתרון. במה מדובר? מומלץ להפוך את משימת עיצוב החדר למשימה מהנה שבה ההורה משתף את הילד בתהליך – מנסה להבין מה הילד אוהב, מה ישמח אותו וכדומה. כמו כן, מוטב לעבור עם הילד על הפרטים שמוצעים באיביי, על סקלת הצבעים שעמה חשבתם לצבוע את הריהוט (או את הקיר) וכדומה. באופן שכזה הילד ישתף פעולה, יתרגש מהמעבר והרבה יותר יעריך את התוצאה.

נגישות