רעיונות לצביעת חדרי ילדים

אחד הדברים החשובים ביצירת אוירה בחדרי שינה ככלל ובחדרי ילדים בפרט, הוא צבע הקירות. הצבע יכול להעניק לחדר אשליית מרחב כמו גם אווירה חמה ומרגיעה, לכן, הוא מהווה כלי מהותי בעיצוב החדרים. על מנת להגיע לתוצאה המושלמת, חשוב להתייעץ עם הילדים, לברר איזה צבעים נעימים להם ואיך היו רוצים שחדרם יראה. לפני שתתחילו בתכנון הצביעה, בדקו עם הילדים אם יש להם רעיונות לצביעת החדר ונסו לחשוב יחד איתם על כיוון. לפני שתתחילו לגבש עיצובים, הכנו לכם מגוון רעיונות לצביעת חדרי ילדים:

חדרי קונספט

רעיון נהדר לעיצוב, הוא בחירת קונספט מסוים לפיו החדר יעוצב וייצבע. לילדים יש וודאי נושאים או תחביבים הקרובים לליבם וניתן לבחור את עיצוב הקירות לפיהם. לדוגמא אם הילדים אוהבים את הים, החדר יכול להיצבע בכחול בצביעה דקורטיבית בסגנון ווש, אם הם יותר מחוברים לטבע, תוכלו ללכת על אלמנטים ירוקים ולשלב ציור קיר, שבלונות, מדבקות או טפט תואם. מאחר שהילדים גדלים, ועם הזמן טעמם האישי משתנה, מוטב שלא להתבסס על דמויות ממותגות בתהליך העיצוב והצביעה אלא לבחור נושאים כללים יותר כמו ים, טבע, כדורגל, ריקוד, מוסיקה וכו'. לאחר שבחרתם קונספט, הקפידו לשמר אותו גם עם בחירת הרהיטים והאביזרים הנלווים לחדר, כך תיצרו אווירה נפלאה לילדים ומקום נעים לשהות בו.

בחירת הצבעים

וודאי תרצו לדעת כי צבעי כחול וירוק הם צבעים המשדרים רוגע ומומלצים לחדרי ילדים. אם בכל זאת בחרתם ללכת על צבעים קצת יותר נועזים, תוכלו לצבוע את אחד הקירות בצבע הנועז ובשאר הקירות, צבעים בהירים התואמים לו. שילובי טקסטורות ואפקטים ייחודיים לחדר יכולים להיות תוספת מעניינת שתעניק לחדר אמירה אישית ואוירה מיוחדת. נסו להימנע מצבעים מגדריים, יש יותר צבעים שמתאימים לבנים  מאשר כחול, וצבעים שייראו נפלא בחדרי הבנות שהם לא הצבע הוורוד.

קיר מגנטי

דרך נהדרת ליצור קיר מיוחד שניתן לשינוי בתדירות גבוהה, היא הקיר המגנטי. מדובר בצבע על בסיס מים שמעניק לקיר יכולות מגנטיות, כך ניתן להצמיד אליו מגנטים וכמובן, תוכלו לשנות את הצבע המגנטי באמצעות צביעת המשטח בצבע המועדף עליכם ועל ילדיכם. הקיר המגנטי יאפשר עיצובים מיוחדים, אפשרות ליצור מגנטים חדשים שייתלו על הקיר, משימות חשובות לביצוע, ציורים ואפילו ללמוד! משחקי מגנטים של אותיות ומספרים יוכלו לסייע לילדיכם ללמוד עברית ומתמטיקה בכיף ובקלות.

קיר אסימטרי

מראה אסימטרי בחדר יכול להיות מעניין ומיוחד. מומלץ לבחור קיר דומיננטי ועליו ליישם את העיצוב האסימטרי. זה יכול להיות פס על הקיר, פסים שמתחברים אחד לשני בצורה לא שווה או צורות אסימטריות באופן חופשי על הקיר. לעיצוב מסוג זה עדיף להשתמש בשילובי צבעים מיוחדים ובמקרה זה, תוכלו להשתמש בצבעים אהובים שפחות מתאימים לצביעה אחידה של הקיר אבל כן יכולים להתאים לעיצוב אסימטרי.

צביעת התקרה

לא הרבה נוטים לכיוון העיצובי הזה, אבל אחד הדברים הייחודיים בחדרי ילדים, הוא צביעת התקרה. בין אם תבחרו לצבוע לצבוע באפקט עננים או ציור קיר של שמיים, זו בהחלט תוספת בלתי שגרתית לחדר הילדים.

שבלונות וצורות ייחודיות

השימוש בשבלונות יכול להניב תוצאות נפלאות. תוכלו לרכוש שבלונות של דמויות, צורות או פסים וליצור עיצוב מדליק לחדר הילדים. זה יכול להיות כמה צורות מעל המיטה, פסים ליד הדלת או להיעזר בצורות כדי לצייר פריטים מהיום יום, כמו בתים, שמש, עצים וכו'. גם בעיצובים הללו, תוכלו להשתמש בצבעים נועזים כד להכניס מעט עניין לעיצוב.

 

יכולים להיות אינסוף רעיונות לצביעת חדרי ילדים, אך אחד הדברים החשובים ביותר, הוא לבחור צבע בטיחותי בעל תו תקן ירוק, מבוסס על מים ונטול מתכות. לאחר שתרכשו את הצבעים והעזרים לעיצוב, תוכלו לצבוע לילדיכם את החדר עליו תמיד חלמו. שתפו את הילדים בתהליך וצרו לעצמכם חוויה משותפת ומהנה.

נגישות