מכשיר לייזר למדידה

מכשיר לייזר למדידה: מדוע מדובר במוצר חיוני?

אחרי עשרות הצעות מחיר, שיחות ועידה, תיאומים ושכנועים, הנה אתם יוצאים לפרויקט הבניה הענק בחייכם. לחצתם ידיים, הלקוחות מחויכים ולכם נשאר רק לעשות את העבודה שלכם בצורה הטובה ביותר. אנחנו בטוחים שהצטיידתם עם הציוד והמכשור המתקדמים ביותר על מנת לבצע את העבודה בצורה לא פחות ממעולה, ובטוחים שבין היתר יש לכם גם מכשיר לייזר למדידה. במאמר זה נבין את תפקידו של מכשיר לייזר למדידה ונבין למה אין פרויקט בנייה ב-2019 שלא יכול בלעדיו.

למה דווקא מכשיר לייזר למדידה?

אם הייתם אומרים למישהו לפני 40 שנה שיום יבוא והמטר המיתולוגי, זה שמתכופף באמצע המדידה ומשמיע קולות חריקה צורמים, יפנה את מקומו למכשיר לייזר למדידה, אותו המישהו היה צוחק לכם מול הפנים. ולמה? זה פשוט, אנחנו אף פעם לא יודעים להסתכל קדימה ולהגיד "למכשיר הזה יש תחליף". אנחנו תמיד חושבים שאנחנו נמצאים הכי בקדמה, וכשמכשיר חדש, כמו מכשיר לייזר למדידה, נכנס לשוק – אנחנו מופתעים ולא מאמינים שאפשר להתקדם אפילו עוד.

אז כן, מכשיר לייזר למדידה הוא מהפכני בכל מה שקשור בעבודות בנייה, עבודות שיפוצים לבית, תשתית, ביוב ועוד, והוא מבטיח תוצאות מדויקות במידה ותדעו איך לשמור עליו מכוייל ופעיל.

איך עובד מכשיר לייזר למדידה?

אז נפתח ונגיד שמכשיר לייזר למדידה מאפשר למדוד מרחק גם בלי להתקרב עד לעצם הנמדד, ולא רק מרחק הוא מודד. מכשיר לייזר למדידה יכול למדוד גם נפח, שטח, זווית שיפוע של גג, מדידת גובה של עצם מסוים כמו מגדל, עמוד, בניין ועוד. בנוסף, מכשיר לייזר למדידה יודע למדוד חתיכה מסויימת מתוך עצם – למשל למדוד את הגובה בין הקומה הראשונה לקומה השלישית בבניין מסוים. בשורה התחתונה מדובר כאן במכשיר שיודע לעשות כמעט את כל מה שקשור במדידות.

סוגי מכשיר לייזר למדידה

אז מכשיר לייזר למדידה מגיע בשתי צורות – מכשיר לייזר למדידה עבור עבודות פנים ומכשיר לייזר למדידה עבור עבודות פנים וחוץ ביחד.

מכשיר לייזר למדידה לעבודות פנים למעשה מחייבים את מי שמודד לראות את קרן הסימון של המכשיר, זאת כדי לדעת באיזו נקודה הוא מודד בדיוק.

לעומת זאת, מכשיר לייזר למדידה לעבודות פנים וחוץ מתאפיין קודם כל בטווח מדידה ארוך יותר. היות שבאור יום קשה מאוד לראות את קרן הלייזר, המשימה של מדידת המטרה הופכת למסובכת יותר. בדיוק בגלל הסיבה הזאת מכשיר לייזר למדידה לעבודות חוץ מצויד באמצעים המאפשרים למודד למצוא את מקום המדידה, גם אם הוא נמצא בטווח מאד רחוק, וכך אין לו צורך להסתמך על זיהוי של קרן המדידה בעין ממרחקים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *