איך לעצב חדר ילדים?

המשפחה מתרחבת והחדר ההוא ששמרתם עבור הילדים עומד שומם וצמא לעיצוב מודרני ומעניין? או שאולי חדר הילדים שבביתכם זקוק לעיצוב מחדש? לא משנה מה הסיבה, אתם פה, כי אתם רוצים לעצב את חדר הילדים. בשביל שתצליחו במשימה, אספנו עבורכם את כל הטיפים שאתם צריכים לדעת.

חדר ילדים מעוצב

בחירת צבע החדר, היא חשובה במיוחד. הצבע יכול להאיר את החדר או לתת לו תחושה חמה. בחרו בצבעים מרגיעים ובהירים, תוך התחשבות בהעדפותיו של הילד. בתחום זה, קיימים עיצובים וסגנונות רבים, כך שאם תרצו לוותר על צבע קירות אחיד וללכת על צביעה ייחודית יותר, תוכלו לשלב אפקטים מיוחדים, שבלונות, טפטים ואפילו ציורי קיר. את עבודת הצביעה תוכלו לעשות בעצמכם או להזמין איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם. במידה שהחדר מיועד לתינוק, תוכלו לעצב ולצבוע את התקרה. משום שתינוקות לרוב נמצאים על הגב, ניתן לגרות את חושיהם בעזרת צבעי תקרה או טפט מעניין. הקפידו לקנות רהיטים שיוכלו לשמש אתכם לכמה שנים, לכן מומלץ שלא לרכוש אביזרים ממותגים מידי, משום שהילדים יכולים למאוס בהם בשלב מסוים. כמו כן, לא משנה מה גילם של הילדים השוהים בחדר, חשוב להימנע מרהיטים בעלי פינות חדות, כמו כן, אם כבר העלנו נקודה שקשורה לנושא הבטיחות – שימו לב לנקודות חשמל בחדר ואם צריך, חסמו אותן.

תוכלו לאבזר את החדר בפוף צבעוני, מסגרות לתמונות ועוד, אך אל תשכחו ליצור לילדים פינה נוחה בה יוכלו לצייר, לגזור, להדביק ובעתיד גם להכין את שיעורי הבית שלהם. השולחן צריך להיות גדול מספיק כדי שיוכל להכיל את קופסאות הצבעים וחומרי היצירה שלהם ומדפים לספרי הלימוד. תוספת נפלאה יכולה להיות מנורה שתאפשר לילדים מתן אור נוסף בזמן שהם קוראים או מציירים.

מוטב לרכוש שטיח רחב במידה וחדר הילדים נטול פרקט. שטיח צבעוני יכול להיות נהדר, כי מלבד העובדה שהוא מכניס חיות וצבע לחדר, אם הילדים יכתימו אותו, הכתמים לא יהיו נראים לעין כפי שהיו אם היה זה שטיח בצבע אחיד. כמו כן, יש לשים לב לעמידות השטיח ולגמישותו על מנת שישרת את הילדים בצורה הטובה ביותר. נוסף לכך, חשוב לדאוג למקומות אחסון בחדר הילדים. אלה יכולים להיות שידת מגירות, ארגזים מעוצבים שניתן לערום אחד על השני ואפילו מיטה בעלת מגירות אחסון. אם החדר משותף לכמה ילדים, חשוב להעניק לכל ילד את המקום האישי שלו. אם החדר אינו גדול דיו, שקלו שימוש במיטת קומתיים או מיטה נפתחת על מנת "לחסוך" במקום.

מלבד התאורה הראשית בחדר, ניתן לדאוג למנורת לילה שתעניק לילדים ביטחון במשך הלילה, אם מדובר בחדר ילדים משותף, חשוב שלכל ילד תהיה מנורת לילה משלו, כך כל ילד יתנהל באופן אישי בנוגע לשנת הלילה שלו.

לעצב חדר ילדים זו לא משימה פשוטה, לכן נסו לחשוב על העיצוב המיטבי, הנוח והנעים ביותר. התייעצו עם הילדים ותנו להם להיות חלק משמעותי בבחירת הצבעים, התמונות ושאר העיצובים. לאחר שתיסגרו על סגנון עיצובי, תוכלו ללכת לרכוש את הרהיטים והחומרים בצורה ממוקדת יותר. הפכו את התהליך למהנה ומספר הן עבורכם והן עבור ילדכם.

 

 

 

 

נגישות