איך לצבוע קיר?

אם אתם עוברים לבית חדש, משפצים את הדירה או שסתם בא לכם לגוון ולהתחדש, צביעת קירות לא חייבת להיות יקרה או תלויה באיש מקצוע. תוכלו לצבוע את הקירות בביתכם לגמרי לבד, אך על מנת לעשות זאת, יש להקפיד על כמה דברים חשובים. אחרי שבחרתם את הצבע שנכון לכם או את שילוב הצבעים שמוצא חן בעיניכם, תוכלו לרכוש מגש צבע, נייר דבק, רולר, מברשת ודלי גדול על מנת לערבב את הצבעים. מוכנים לצביעת הקירות? קדימה, לעבודה!

הכנת הקירות לצביעה

חשוב מאוד שהחדר אותו אתם צובעים יהיה ריק ונוח לצביעה, לכן תצטרכו להוציא את הרהיטים מהחדר (אם החדר גדול דיו, תוכלו למקם את הרהיטים במרכז החדר ולכסות אותם על מנת שלא יתלכלכו מטפטופי צבע), במידה וקיימות מדבקות על הקיר, החלו לקלפן וכמובן, נקו היטב את הקירות מלכלוך בעזרת סמרטוט לח. כמו כן, בדקו האם קיימים סדקים וחורים בקיר, אם כן, יש למלא אותם ולאחר מכן לשייף את הקיר בעזרת נייר זכוכית. אחרי השלבים הללו, הדביקו נייר דבק על החלקים אליהם הצבע לא אמור להגיע כמו הפאנלים, המשקופים, השקעים, מתגי החשמל וכו'. אספו מראש עיתונים ישנים או קרטונים והניחו על הרצפה, כך תוכלו להגן עליה מהצבע.

מברשות צבע עם צבעים

מתחילים בצביעה

על מנת לשמור על מגש הצביעה נקי, תוכלו לשים שכבת ניילון נצמד או אלומיניום ועל השכבה הזו, לשים את הצבע המיועד לצביעה. כמו כן, אם אתם משתמשים בכמה פחיות צבע, תוכלו לערבב את כולם בדלי גדול על מנת ליצור צבע אחיד ולבסוף את השאריות, תוכלו להחזיר לקופסא. אחרי שהקפדתם על הנ"ל, תוכלו להתחיל לצבוע.

תחילה, נסו את הצבע על חלק קטן מהקיר על מנת שתוכלו לראות אם הצבע המתקבל הוא אכן הצבע בו אתם מעוניינים. לאחר שווידאתם זאת, צבעו בעזרת מברשת את המשקופים, האזורים בקרבת החלונות ואת פינות החדר ולאחר מכן העבירו את הרולר על האזורים הללו. הקפידו לעשות זאת לפני שהצבע מתייבש, כך הצביעה תהא אחידה. לאחר כן, צבעו את מסגרת הקיר ורק לאחר הייבוש, תוכלו להעביר את הרולר על שאר הקיר מלמטה למעלה תוך הקפדה על כך שהרולר לא יתייבש. כדי שהצביעה תהיה נוחה עבורכם, מומלץ לחלק את אזור הצביעה לחלקים.

עם תום הצביעה, חשוב להסיר את נייר הדבק על מנת שהצבע לא יתייבש עליו ויגרום לקילוף הקיר ברגע ההסרה.

 

לאחר צביעת הקירות, תוכלו להעניק להם ייחודיות משלהם עם מגוון עיצובים מיוחדים או שתוכלו לשמור על המראה הנקי ללא כל תוספת או עיצוב מיוחד. לא משנה אם בחרתם בצבעים ניטרליים או נועזים, אם החלטתם להוסיף אפקטים, ציורים או הדפסים מגוונים, חשוב שתעשו זאת בצורה נכונה, תקפידו על צביעת קירות אחידה ונקייה וכמובן, תיהנו מהתהליך. בהצלחה!

נגישות