צביעה דקורטיבית

כבר מזמן שבתים נצבעים בצבעים מגוונים, תבניות מיוחדות ובאפקטים שונים ולא מסתפקים בצביעה הבסיסית והניטרלית, זוהי למעשה, הליבה של הצביעה הדקורטיבית. סוג זה של צביעה, מעניק לחלל הבית ייחודיות ואמירה אישית ומהווה חלק מהעיצוב הכולל, לכן, יש לתכנן את הצביעה מראש. צביעה דקורטיבית מתקבלת באמצעות טכניקות שונות, בין אם מדובר בשימוש בעזרים ליצירת טקסטורות שונות וייחודיות (כמו ספוג או מברשות), שבלונות, ציורי קיר או אפקטי צבע מגוונים ומיוחדים. לא משנה אם תחליטו לצבוע את הקיר לבדכם, או תזמנו איש מקצוע, חשוב שתתחברו לעיצוב ולצבעים אותם בחרתם לביתכם.

האפקטים המובילים

לצביעה הדקורטיבית, אפקטים, שיטות צביעה וסגנונות רבים. החל משליכט צבעוני ועד לקירות דמויי בטון. האפקטים הללו, יעניקו מראה ייחודי לביתכם, יפיחו בו חיים וישדרגו את הטון עיצובי. לרוב, ימליצו לכם לצבוע קיר בודד או שניים על מנת לא להעמיס על עיצוב הפנים של הבית ולהעניק לו סגנון ייחודי במידה הנכונה. אלה האפקטים המובילים בסגנון הצביעה הנ"ל:

סוויד – באפקט הסוויד, הקיר הנבחר נצבע בצבע אקרילי במרקם זמש והוא בעל חספוס עדין ועיצוב קלאסי. הצבע מבוסס על מים וניתן לצבוע איתו בכמה צבעים וגוונים, לרוב גווני מט. כמו כן, ניתן לצבוע עמו אף בגוונים מטאליים שונים.

ווש – אפקט הווש מיושם באמצעות צבע חצי שקוף המבוסס על מים. הצבע מקנה לקיר אפקט קטיפתי דמוי עננים, אותו ניתן ליישם בצבעים שונים. משום שניתן לעצב איתו בדרכים רבות ולשלב יחדיו כמה גוונים, הוא מעולה בהסתרת לכלוכים או פגמי קיר.

צבע מגנטי – מדובר באפקט מיוחד המעניק לקיר תכונות מגנטיות, כך שניתן להצמיד אליו מגנטים שונים. הצבע עצמו מבוסס על מים וניתן לשימוש גם על משטחים שונים כמו דלתות או ארונות. האפקט הייחודי הזה, מאפשר עיצובים באמצעות מגנטים, אותם ניתן לרכוש בחנויות שונות ולגוון את נראות הקיר בתדירות גבוהה. אגב, צביעה מסוג זה תהיה נהדרת לחדרי ילדים. מעבר לכך שהם יוכלו להשתעשע במגנטים, קיימים מגוון משחקים לימודיים באמצעות מגנטים (אותיות, מילים ומתמטיקה), איתם יוכלו ללמוד בחדרם ולהיעזר בקיר המגנטי.

קסיופיאה – אם תמיד חלמתם על בית זוהר בעל מראה מרהיב, אפקט קסיופיאה, יכול להתאים לכם. מדובר באפקט בו מותזים על הקיר שברי זכוכית בגדלים שונים ומקנים לבית תעתועי אור ופנטזיה כמו גם עיצוב יוקרתי ומנצנץ.

 

כפי שניתן לראות, קיימים סגנונות שונים לצביעה הדקורטיבית, כמו כן, הטכניקות המיוחדות מאפשרות ליצור טקסטורות יוצאות דופן ועיצובים מרהיבים. כאמור, ההמלצה היא ליישם את הצביעה על קיר בודד או שניים, תוך מחשבה לבחירת הקיר שיעצים את העיצוב ויקנה לבית מראה מסוגנן במיוחד. הצביעה הדקורטיבית משדרגת את מראה הבית ומקנה לו אווירה מעניינת ובעלת טון עיצובי מיוחד. אל תפחדו להעז בעיצוב ובצביעת הבית, צאו מהקופסא ותעניקו לעצמכם חדר משודרג ומרהיב.

נגישות