איך משפיע מיקום הראוטר בבית על איכות הגלישה?

מה לא נעשה בשביל לשפר את איכות הגלישה באינטרנט שלנו? אנחנו מוכנים להחליף את הספק בכל שני וחמישי, לדחוף חברות של תשתיות למקם נקודת חיבור בקרבתנו, לעשות שיתופי פעולה עם השכנים ואפילו לנתק משתמשים אחרים בבית. אמנם יש הרבה כאלה שמודעים בדיוק למשמעות של מיקום הראוטר בנושא של איכות הגלישה, אך תמיד מפתיע לדעת כמה דווקא לא מייחסים לכך יותר מדי חשיבות. יש כאלה שחושבים שבכלל מדובר באגדה אורבנית, בעוד אחרים שכבר למדו את הסוד, יודעים בדיוק מה המשמעות של העניין. בואו ננסה להבין אחת ולתמיד איך משפיע מיקום הראוטר בבית על איכות הגלישה שלנו.

מיקום ליד עמדות מחשב

קודם כל שווה לדעת כי לפני שאתם מתקינים את האינטרנט בבית, שווה בהחלט להתייעץ עם המומחים מבעוד מועד. אם תשאלו את הנציגים של ספק אינטרנט ITC למשל, הם ימליצו לכם בראש ובראשונה למקם את הראוטר ליד עמדות מחשב. אם ניתן להתחבר קודם כל בחיבור קווי זה בהחלט פיתרון מעולה ולאחר מכן, אם המכשירים הצורכים את האינטרנט דרך ה-WIFI יהיו קרובים לראוטר, זה בהחלט יסייע לשפר את הביצועים באופן משמעותי.

איך משפע מיקום הראוטר - על איכות הגלישה

גבוה ובמרכז

הראוטר הוא רכיב שלמעשה משדר גלי אינטרנט בצורה מעגלית. בשביל שזה יקרה כמו שצריך, הדרך שלו צריכה להיות נקייה ופנויה וחפצים הנמצאים בשטח כמו למשל רהיטים וקירות בהחלט ישפיעו על הקליטה. לכן, ככל שניתן מומלץ למקם את הראוטר בנקודה גבוהה ובולטת עם כמה שפחות אלמנטים חוסמים בדרך. לספק האינטרנט שלכם יש בהחלט השפעה על הביצועים ואם יש לכם ספק לא מוצלח במיוחד, מיקום נכון עשוי לעזור קצת ולהפוך את הביצועים לקצת פחות גרועים. עם זאת אם התקשרתם עם ספק אינטרנט איכותי כמו ספק ITC, אין ספק שמיקום של הראוטר בצורה הזו רק ישפר את ביצועי האינטרנט שמראש יהיו ביצועים מעולים.

ריבוי אנטנות

ספקי אינטרנט שונים כמו ITC או ספקים אחרים, מדגישים כי במקרים רבים ובייחוד כאשר מדובר בבית גדולים יותר, לרוב בעלי 4 חדרים או יותר ובוודאי כאשר מדובר בבתים עם יותר ממפלס אחד, יש צורך בדרך כלל במספר אנטנות. האנטנות האלו הם למעשה מגדילים טווח, רכיבים המתקשרים עם הראוטר ולמעשה מגדילים את טווח הקליטה. בבתים גדולים, גם אם תמקמו את הראוטר בנקודה מרכזית ככל האפשר, יש סיכוי שזה פשוט לא יספיק. בנוסף מומחים רבים ממליצים שלא למקם את הראוטר ליד קירות בטון החוסמים את תשדורת ה-WIF. למי שיש ממ"ד בבית, וודאי מכיר את הקליטה הבעייתית בו הנובעת מהסוג של הקיר החוסם את האותות.

חשוב מאד לזכור כי במקרים רבים אצל אנשים עם אינטרנט לא איכותי, מיקום נכון מחדש של הראוטר בהחלט עשוי לפתור את הבעיה.

 

 

 

 

 

נגישות