רהיטים על רצפת עץ

שיפוץ רהיטים: עשה זאת בעצמך

השידה שלכם כבר מתחילה לאבד צבע? הכיסא נראה עמום וישן? השולחן כבר לא מתאים לעיצוב הבית? כנראה שהגיע הזמן לשפץ את רהיטי העץ הישנים שלכם.

יש מגוון דרכים לחדש את רהיטי הבית הישנים, כמו חידוש בסגנון וינטג', שימוש בשבלונות או צביעת הרהיט בשילובי צבעים מנוגדים. לפני שתתחילו במלאכת החידוש, חשבו כיצד הרהיט המחודש ישתלב בעיצוב חלל הבית ונסו ליצור מראה מיוחד ומרענן. אז איך מחדשים רהיטים? ככה:

הכנת הרהיט לשיפוץ

לרהיטים יש נטייה לצבור לכלוך במהלך השנים, לכן יש לנקות היטב את הרהיט לפני תחילת העבודה. תוכלו להשתמש בחומר ממיס שומן, או לערבב סבון כלים ומים לטובת תהליך הניקוי. לצורך פעולת הניקוי, עברו בעזרת סמרטוט ספוג בחומר על הרהיט והשתדלו להסיר את מצבור הלכלוכים שספג. אם קיימים לכלוכים עמוקים, חריצים, שריטות או חורים, תוכלו להשתמש בזרם מים חזק לטובת הניקיון. לאחר מכן עברו עם הסמרטוט על הרהיט פעם נוספת בעזרת מים נקיים ולבסוף תוכלו לייבשו בעזרת סמרטוט יבש ונקי. ייבוש מיטבי של הרהיט עלול לקחת זמן, לכן מומלץ להמתין מספר שעות לפני שעוברים לשלב השיוף. כמו כן, בחנו היטב את הרהיט, שימו לב אם קיימים ברגים שיש לחזק או פגמי עץ בולטים לעין. במידה ויש פגמים או חורים, מלאו את החריצים בעזרת חומר למילוי סדקי עץ והיעזרו במרית כדי להחליק את המשטח לאחר המילוי. לאחר מכן יש לשייף בעזרת נייר זכוכית ולנקות היטב. את שיוף הרהיט במלואו מבצעים באמצעות נייר הזכוכית ומקפידים על שיוף נכון. את תנועת השיוף יש לעשות לאותו כיוון עד לשלב בו הרהיט חלק בצורה אחידה.

מברשות לצביעת רהיטים

הכנתם את הרהיט לשלב המהנה ביותר – הצביעה!

ראשית, בחרו את הצבע המועדף עליכם (שמתאים גם לעיצוב האזור בו יוצב הרהיט, כמובן) והקפידו לבחור צבע עמיד לעץ. תחילה מרחו שכבת פריימר ולאחר מכן צבעו את הרהיט בעוד ששכבת הצבע הראשונה צריכה להיות דקה, שכבת הצבע השנייה תהא עבה יותר. לאחר שצבע הבסיס התייבש, תוכלו לעצב את הרהיט לפי הדמיון, לשלב צבעים, לשייף בסגנון וינטג', להדביק בדים עם הדפסים מיוחדים או ליצור צורות גיאומטריות בעזרת שבלונות. רק אל תשכחו שבחלק מהעיצובים, חשוב למרוח שכבה עליונה של לכה כדי לשמור על הצבע ועל הרהיט.

השתדלו לשמור על ניקיון בעת שיפוץ הרהיט, תוכלו להניח סדין ישן על הרצפה, עיתונים או קרטונים ישנים שיספגו אליהם את טפטופי הצבע. את השיפוץ תוכלו לעשות יחד עם הילדים כפעילות מהנה או עם בני הזוג וחברים לזמן איכות משותף. לשפץ רהיטים זה קל ופשוט, כל מה שאתם צריכים, זה לפנות קצת זמן ולהיות יצירתיים. נסו ליצור רהיטים לא שגרתיים שיכניסו לביתכם אופי, אוירה מיוחדת ואמירה אישית.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *