מעצבים חכם: איך בוחרים כסאות בר לבית?

אם אתם מתעניינים בחידוש הרהיטים בבית או החלטתם לשפץ את המטבח, כדאי לקנות כסאות בר מעוצבים שיוסיפו סגנון מיוחד למטבח. לפני שאתם ניגשים לחנויות, כדאי לחשוב על כמה פרמטרים חשובים כדי לוודא שהכסאות שאתם בוחרים יתאימו אליכם ולמטבח. ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם רוכשים כסאות בר לבית.

להתאים את גובה הכיסא

כסאות בר נוטים להיות גבוהים כדי שיתאימו לגובה של האי במטבח. כדאי למדוד את גובה האי כדי לדעת באיזה גובה הכסאות צריכים להיות, וכן למדוד את הרוחב כדי לדעת כמה כסאות תצטרכו לקנות. ההמלצה היא לבחור כסאות נמוכים מהאי עצמו אך לא יותר מידי, כדי שיהיה ניתן לשבת עליהם בנוחות. אפשר גם לקנות כסאות מתכווננים, כדי שכל בני המשפחה יוכלו לשבת עליהם בקלות וליהנות מהם. בחירת כסאות בר לבית דורשת הרבה דיוק ומדידות, אך כשתקבלו את הכסאות החדשים שלכם תגלו שההשקעה משתלמת.

להתאים את כסאות הבר לעיצוב המטבח

כשעומדים לפני שיפוץ המטבח צריך לחשוב על הקו העיצובי הכללי שלו, לבחור פריטים למראה מעוצב וכמובן לוודא ששאר הרהיטים מתאימים מבחינת צבע וסגנון. כשאתם בוחנים כסאות בר למטבח מומלץ לא ללכת על הכיסא הכי יפה, אלא על הכיסא שהכי מתאים לסגנון העיצובי של המטבח. אם המטבח קטן כדאי לבחור כסאות ללא משענת שירווחו את החלל, ואם אתם רוצים שהאי במטבח יהווה פינת אוכל כדאי לרכוש כסאות בעלי משענת נוחה. נסו לבחור כסאות בר בסגנון שונה מהכסאות שבפינת האוכל, לחשוב על קו העיצוב הכללי והצבעים המובילים של המטבח, ובהתאם לכך לבחור את הכסאות המתאימים.

לבחור את כמות הכסאות

שני כיסאות, ארבעה או שישה – עיצוב אי המטבח כולל חשיבה על כמות הכסאות ובחירת האופי של האי; הוא יכול להוות פינת אוכל נוספת בבית, או מקום לשבת בו עם הקפה של הבוקר. כדאי שתחשבו על מטרת האי ומה אתם רוצים שיהיה בו, ובהתאם לכך וכן למידות האי תוכלו לדעת כמה כסאות אתם צריכים, לדוגמא אם אי המטבח יחסית קטן, אפשר לקנות שני כיסאות שיתנו לו מראה מרווח יותר. חשוב שיהיה מספיק מקום בין הכסאות, כדי שבני המשפחה לא ישבו צפופים ויוכלו ליהנות מישיבה נוחה ומרווחת.

 

 

לבחור חומרי גלם איכותיים

כיסא טוב הוא כיסא שנשמר לאורך זמן, ולכן הכסאות צריכים להיות בנויים מחומרים עמידים, בעלי רגליים יציבות וחזקות וריפוד מתאים ונוח, וכן כדאי לוודא שהמושב והרגליים של הכיסא קלים לניקוי. חשבו על חומרי הגלם מהם אתם רוצים שהכסאות יהיו בנויים, וכך יהיה לכם יותר קל לבחור אותם. חשוב לזכור שהכסאות הם פריטי ריהוט שמשתמשים בהם הרבה, אז כדאי שהם יהיו איכותיים כדי שתוכלו ליהנות מהם.

לוודא שהכסאות נוחים

בדרך כלל הכיסאות הזולים לא יהיו נוחים, לכן כדאי להשקיע כדי לוודא שתוכלו לשבת בנוחות. כשאתם בוחנים כסאות בר, בדקו כסאות מרופדים עם משענת שיהיו נוחים ונעימים לישיבה ממושכת. לפני שאתם קונים את הכסאות, בדקו האם יש מרחב להנחת הרגליים והאם אפשר להישען אחורה. מומלץ אפילו לשבת עליהם בחנות טרם הרכישה, כדי שתהיו בטוחים שאתם קונים את הכסאות שהכי מתאימים ונוחים לכם.

לסיכום

לפני שקונים כסאות בר לבית כדאי למדוד את המידות של האי במטבח, לבחור חומרי גלם איכותיים, להתאים את הכסאות לסגנון העיצובי של המטבח והבית כולו וכמובן לוודא שהם נוחים לישיבה. חשיבה מראש על פרמטרים אלה תעזור לכם לדייק את החיפוש אחר הכסאות המתאימים לכם ביותר.

נגישות