עיצוב מקלחת: המדריך המלא

רבים מבקשים לעצב את חדר האמבטיה באופן ייחודי, ולו כי מדובר בחלל שמאפשר לנו להתנקות לא רק ברובד הפיזי, אלא גם מבחינה נפשית, ולהוריד מעלינו את טרדות היום יום. יש לא מעט דרכים לעצב את המקלחת, ומגוון רחב של קונספטים עיצוביים, כך שההיצע מגוון במיוחד, וכל אחד יוכל לעצב את החלל בהתאם להשקפתו. ריכזנו בעבורכם את כל המידע הנחוץ על עיצוב המקלחת. שנתחיל?

תכנון נכון

רגע לפני שתסתערו על חנויות הרהיטים וכלי הבית, חשוב לתכנן את עיצוב החלל באופן המיטבי, ולו כדי שתוכלו להתאים את הכלים הסניטריים ואביזרים השונים לקונספט העיצובי הנבחר (כפרי, מודרני וכו'). לאחר שתתכננו את העיצוב, תוכלו לרכוש את כל הפריטים הנחוצים לכם, לרבות מגבות תואמות לצבעי המקלחת, סלסלות לאחסון פריטים, מעמד למגבות וכו'.

חשוב לציין שתכנון החלל חייב להיעשות בהתאם לגודל החדר ובאופן מושכל, כשיש למדוד את הכלים הסניטריים שאתם מעוניינים למקם בחדר. מיקום הפריטים צריך להיעשות באופן פרקטי, כך שהפריטים לא יפריעו להתנהלות בחדר (למשל שהאמבטיה לא תהא צמודה מידי לאסלה ותגרום לאי נוחות).

ריצוף וחיפוי

אם העיצוב המחודש נעשה במסגרת שיפוץ הבית, יש לתכנן את שיפוץ החלל באופן המיטבי, ולשתף בתהליך העיצוב את קבלן השיפוצים ששכרתם את שירותיו, ולו כדי שיוכל לבצע את התיקונים הנחוצים לכם ולסייע בעיצוב החלל. אם העיצוב נעשה במסגרת השיפוץ, סביר להניח שתרצו לרצף מחדש את החדר ולחפות את הקירות בהתאם לקונספט העיצובי. יש לא מעט רעיונות נהדרים לחיפוי הקירות, החל משימוש באריחים ייחודיים ועד לחיפוי קירות החדר בגבהים שונים (מה שיוצא מראה ייחודי ולא שגרתי).

עיצוב מקלחת- המדריך המלא

בחירת הכלים הסניטריים

כיום יש היצע רחב של כלים סניטריים מעוצבים, כך שהבחירה מגוונת וניתן למצוא לא מעט עיצובים מרהיבים ומיוחדים. קחו בחשבון שיש לבחור אם לשלב בחדר הרחצה אמבטיה או מקלחון, כמו גם לבחור את סוג האסלה המועדפת עליכם. נציין כי ישנה אפשרות לרכוש אסלה תלויה, שהיא הרבה יותר אסתטית מהאסלה המסורתית, וגם מאפשרת לנקות את החדר באופן המיטבי, ולו כי האסלה איננה מחוברת לרצפה כלל.

נוסף לכך, יש לבחור בברזים המתאימים עבור הכיור, שימו לב שהברזים ממוקמים בגובה הרצוי, ואם ישנם ילדים בבית – גובה הברז חייב להיות מותאם גם עבורם. יש מגוון סוגים של ברזים, לרבות ברזים שניתנים להזזה (שהם אידיאליים יותר). מלבד זאת, יש לבחור בברזים עבור המקלחת, כמו גם טוש (ובייחוד אם מדובר במקלחון).

ארונות אחסון

לארונות האחסון יש חשיבות ניכרת, ולו כי מדובר בחלל שיאחסן בעבורכם את נייר הטואלט, חומרי הניקוי, מגבות ועוד. לפני רכישת חלל האחסון, חשבו אילו פריטים אתם צריכים לאחסן בו, ומהו הגודל האידיאלי עבור החלל. לאחר מכן תוכלו לחפש אחר ארונות שעשויים להתאים לעיצוב חדר האמבטיה ומתכתבים עם הקונספט העיצובי שבחרתם.

עיצוב המקלחת יקנה לכם חלל מעוצב וייחודי. כדאי לשתף בתהליך אנשי מקצוע, ולו כדי שהעיצוב יהיה מוצלח והשיפוץ יתנהל על הצד הטוב ביותר. בהצלחה.

נגישות