רעיונות לקונספט ייחודי לעיצוב הבית

בית הוא יותר מקירות ותחושת ביטחון. בית הוא מראה לנפש, הביטוי החזותי והפרקטי לאופן בו אנו חושבים, רואים את העולם, מקבלים החלטות, מתייחסים לעצמנו ואף חושבים על עצמנו, ועל כן בעת עיצוב הבית נדרשים להיות מדויקים ואמתיים, ועם זאת פרקטיים ומציאותיים, ופה כל אחד צריך להגיע לתוצאה מעט שונה, כי כולנו שונים וכולנו מיוחדים, ועל כן אם מנסים להבין לאיזה קונספט יותר מתחברים, עליכם להיות מרוכזים, להשקיע זמן, להיות קשובים לעצמכם וכמובן לקבל השראה, ופה נעצור להציג שני קונספטים ייחודיים.

ראשית דגש – הכוונה ללא כפייה

רגע לפני שנציף מגוון אפשרויות, חשוב לחדד נקודה, והיא שרק בעלי הבית יודעים מה באמת נכון עבורם. אי לכך למרות שרבים מהאנשים שעומדים לבנות את ביתם מבקשים לעבור התייעצות עם אדריכל ומעצב פנים (וזאת כי מדובר באנשים שלמדו את התחום והם שופעי רעיונות ופתרונות), ולמרות שבהחלט יש טעם להיעזר בדעתם של מומחים לדבר, עדיין מהותי לוודא ששום כיוון עיצובי אינו נכפה, כי רק בעלי הבתים יודעים מה נכון עבורם ועל כן תפקידו של האדריכל ושל מעצב הפנים להציג כיוונים חדשים, אך גם להיות קשובים ובסופו של יום ליישר קו עם מערכת הרצונות האישית. כל עוד זה לא קורה, מוטב לחפש מעצב אחר.

מביאים את השוק הביתה

רבים מהאנשים מוקסמים מהמראה ההומה חיים של השוק. מתחברים לחמימות שיש בשוק, לסדר שמתעלה על הבלאגן, לאנושיות, לצבעוניות, למכלול של מרקמים, לאינספור מוצרים טריים, לפשטות ולשפע, ועל כן הם מבקשים לקחת את כל החגיגה ולהנחית אותה למערכת קווי יסוד עבור עיצוב הבית. על מנת לעמוד במשימה נדרשים להגיע לשוק ולהבין מהו סוד הקסם – להבין לאלו חומרים יותר מתחברים, באלו מוטיבים מאוהבים, אלו ניגודים קורצים, מהי הצבעוניות המפעימה וכדומה, כך שאט אט בונים ארגז כלים שעמו ניתן לעצב. שנדגים? ניתן לבנות רהיטים ממשטחים, לשלב קופסאות פלסטיק של ירקות בעיצוב הכללי, לשחק עם מערומי ארגזים, לשמור על גיאומטריה נקייה ועוד. הנקודה היא שאפשרי לקחת השראה רבה מהשוק, ועדיין ליצור תוצאה הרמונית, מסודרת ושקטה, כאשר כל אחד יימצא פירוש מעט שונה, וזהו סוד הקסם שמאחורי עולם העיצוב.

עיצוב הבית בסגנון גיונגל

רוצים ג'ונגל? תקבלו!

אם אתם רואים ירוק וישר נהיה לכם טוב, אין שום סיבה להשאיר את הטבע בחוץ ולהסתגר בבית, אלא ניתן להביא את הג'ונגל הפראי אליכם לסלון, למטבח ואף לחדר השינה. כל שצריך לעשות הוא פשוט לשחק עם מינונים ולהבין מה עוד ניתן להכניס הביתה מלבד עציצים, ופה תמצאו שמשחק עם פלטת צבעים נכונה (למשל גוונים ירוקים, לבן, סגול ומעט ורוד) עשוי לעורר חגיגה של ממש, משחק עם שטיחים ומסגרות עץ, משחק עם פסלים מעולם החי, משחק עם מקרמה ופריטי זכוכית ואף משחק עם תאורה והסתרה עשויים גם כן להוסיף חיים לחגיגה.

היו אינדיבידואליים

אלו היו רק שתי דוגמאות, אך בחוץ קיימות אינספור נוספות. הסוד הוא לערוך לוח השראה, להבין מהו הכיוון הרצוי ואט אט להתחיל להתמקד מבלי להתפתות לעשות "העתק הדבק". בברכת עיצוב מהנה אישי ומוצלח!

נגישות