מעצבי פנים – איך להקים תיק עבודות מקוון?

תיק עבודות מקוון

בכדי להשיג לקוחות, מעצבי פנים חייבים תיק עבודות חזק. כיום, פירוש הדבר בין השאר תיק עבודות באינטרנט, בין אם יש או אין לכם תיק עבודות רגיל. כך עושים זאת:

תשתיות טובות

תיק עבודות מקוון, הוא בבסיסו אתר אינטרנט שמציג את עבודותיכם הטובות ביותר, מסוגים שונים. אתר מבוסס על תשתיות שונות ובעיקר על שרת בו הוא יתאכסן. כך שקודם כל, מבחינה טכנית, תצטרכו חברה שתספק שרת וירטואלי אמין לאירוח האתר. שרת וירטואלי או VPS, הוא סוג שרת ששוכרים במחיר נוח ובתשלום חודשי. שרתים אלה מצטיינים ביכולתם להתאים עצמם לדרישות משאבים משתנות. בזכות יכולת זו, תיק העבודות שלכם יוכל לשרת באותה קלות, לקוח פוטנציאלי בודד שגולש אליו, עשרה במקביל, מאה או יותר.

לקבל רעיונות והשראה

אם אינכם מכירים עדיין את נושא תיק העבודות המקוון, מומלץ לראות כמה דוגמאות לכך באינטרנט. כך תוכלו לגבש רעיון ברור יותר, כיצד הייתם רוצים לארגן זאת עבורכם.

תכנון יסודי וחכם

שלב התכנון חשוב ביותר. אמנם כל התחום של בניית ועיצוב אתרים גמיש מאוד, אבל הדברים בכל זאת לוקחים זמן. כך שמוטב ככל הניתן, לתכנן מראש ולצמצם שינויים בהמשך. ראשית, יש לתכנן כיצד תקימו את האתר. דרך אחת ליצור תיק עבודות מקוון, היא לפנות למתכנת שיקים אותו מאפס. לא בטוח שיש בכך צורך, עבור דבר פשוט יחסית כמו תיק עבודות. אפשרות שונה מאוד, היא הסתייעות בשירותים באינטרנט, שנועדו ספציפית להצגת תיק עבודות. זו היא אופציה מהירה במיוחד. אפשרות ביניים, היא להקים אתר לבד, באמצעות שירותים שונים אשר מאפשרים לעשות זאת ללא ידע קודם ודי בקלות.

עמודים בסיסיים

במסגרת מבנה האתר, תכלול בכל מקרה כמה אזורים נפוצים וחשובים. עמוד אודות יספק מידע רקע בסיסי עליכם, שרלוונטי למתעניינים. תיאור תמציתי של השירותים שאתם מספקים ושל תחומי ההתמחות שלכם, גם כן חשוב במיוחד. המלצות מלקוחות קודמים הוא חלק שמומלץ מאוד לגבש ולכלול באתר. כמו כן, באמצעות אזור (או טופס) "צור קשר", תאפשרו למתעניינים להגיע אליכם ישירות בדרכים שונות.

הצגת העבודות

החלק העיקרי בתיק העבודות המקוון, יהיה כמובן הצגת עבודותיכם, בעזרת צילומים, סרטונים וטקסט. הסרטונים והטקסט עשויים לתפוס נפח גדול למדי. בכדי שנפח החומרים האלה לא ייפגע בחוויית השימוש באתר, ניתן להיעזר בשיטות טכניות שונות לצמצום נפח. אם אתם מסתייעים במפתח אתרים, הוא אמור להתמצא בנושא זה. כדוגמה, נזכיר שישנם כלים לכיווץ תמונות ספציפיות וגם דרכים לבצע בוורדפרס אופטימיזציה למסד הנתונים כולו.

להשקיע בגרפיקה

דווקא מאחר שאתם מעצבי פנים, המראה הכללי של תיק העבודות המקוון חשוב. כלומר, לא רק צילומי וסרטוני עבודותיכם, אלא כל גרפיקה נוספת שנמצאת שם לקישוט, אולי כרקע, אופן פריסת הטקסטים, בחירת הפונטים ועוד.

מומלץ לקחת בחשבון את המראה הכללי, כך שיהיה לו קו מאחד והגיוני. זאת, בדומה לעיצוב בתים, היכן שכל חדר שונה, אבל לא מעוניינים שהבית כולו יהפוך לסלט של סגנונות רבים מדי. שימו לב שגם הלוגו שלכם יצטרך להשתלב בעיצוב האתר. טיפ חשוב, הוא שלא להגזים – שהעיצוב המושקע לא יבוא על חשבון קלות השימוש באתר וההתמצאות בו. אז מאיפה מתחילים? בכל אחת מאפשרויות הקמת האתר, יעמדו לרשותכם תבניות מוכנות רבות לבחור מתוכן.

לסיכום

הקמת תיק עבודות מקוון כרוכה בלא מעט עבודה. זה אולי לא פשוט כמו בניית תיק עבודות פיזי, אבל היתרונות רבים וחשובים. לסיכום: שווה את ההשקעה ומשתלם!

נגישות