שיפוץ בית

שיפוץ בית: המכשולים שחייבים לדלג מעליהם

אם החלטתם לשפץ את הבית אתם בוודאי מעוניינים לבצע את השיפוץ על מנת ליהנות ממגורים בבית נעים ופונקציונאלי יותר, כמו גם בהעלאת ערך הנכס אשר עולה ככל שהבית נראה טוב יותר חדש ומושקע יותר.

שיפוץ בית יכול להיות מסיבי וכזה שכולל עבודות ושיפוצים כמו החלפת צנרות, מערכות חשמל, החלפת דוודים, שבירת קירות ועוד, תוך שישנם גם שיפוצים קלים יותר שנקראים 'שיפוצים קוסמטיים' אשר באמצעותם ניתן להקנות לבית מראה חדש יותר וזאת באמצעות עבודות קלות של צביעה, פוליש לרצפות, תיקונים קלים, צביעת מעקות ומשקופים, החלפת דלתות,  ארונות מטבח ועוד.

כעת לאחר שהחלטתם איזה סוג של שיפוץ תרצו לערוך בבית חשוב שתדעו כי לפני התחלת השיפוץ ישנם כמה ומכה מכשולים שיש לעבור ולדלג עליהם לקבלת שיפוץ מהיר מושלם וחף מסכסוכים או מהפסד של כספים.

אז כיצד צולחים את השיפוץ? כמה טיפים ועצות טובות בהמשך.

שיפוץ בבית מקנה לרבים תחושה של איכות חיים אמתית תוך ששיפוץ בתים נעשה על ידי בעלי מקצוע כמו קבלנים, שיפוצניקים, חשמלאים, אינסטלטורים, צבאים, חברות לניקוי בתים, מעצבים ואדריכלים. כדי לצלוח את השיפוץ חשוב לעבור כמה שלבים:

תקציב לשיפוץ

החליטו מהו התקציב לשיפוץ שלכם, אם שמתם כסף בחסכון לשיפוץ בית וצברתם את הסכום הרצוי הרי שאתם מסודרים. אם לא, נסו לבדוק כיצד תוכלו לגייס את הכסף וזאת על ידי הלוואה ללא ריבית, הלוואה מהמשפחה, ואף הלוואה מעמתות המסייעות לאנשים ללוות כספים בריביות נמוכות או ללא ריביות כלל.

בחירת אנשי המקצוע

בחרו כמה וכמה אנשי מקצוע שקיבלתם אודותיהם המלצות, ובקשו מכל בעל מקצוע הצעת מחיר. הקפידו לבחור אנשי מקצוע בעלי ניסיון של מספר שנים בתחום, כדוגמת "שיינר בינוי וניהול פרויקטים". לאחר מכן סכמו את ההצעות ובדקו אם הן כוללות או לא כוללות מע"מ תוך שאתם בוחרים בהצעות הטובות ביותר אך גם כאלה אשר ישלחו מבעלי מקצוע מומחים וכאלה שבדקתם את אתר האינטרנט שלהם ווידאתם כי הם מקצועיים ואמינים.

הצעות המחיר

שלב קבלת הצעות המחיר הינו השלב הקריטי בשיפוץ בית וזאת משום שלכל שיפוץ ישנו תקציב נתון שעליו להתאים למכלול של השיפוצים והשינויים אשר אותם תרצו לערוך בביתכם.

קבלת אישורים מתאימים

כעת שאתם יודעים מי אנשי המקצוע שלכם ומהו סכום הכסף אתם יכולים להוציא על השיפוץ חשוב לקבל את כל האישורים המתאימים מגופים שונים כמו: מהנדסי העירייה, מועדות תכנון ובנייה ומראשי מועצות.

כיום כל שיפוץ של מבנה חיצוני דורש אישורים כמו גם שיפוצים מסיביים שכוללים הורדת קירות ועמודים, החלפה של צנרות גגות ועוד. בשל כך חשוב לגשת עם התכניות שמתארות את השיפוץ לאחר קבלת חוות דעת מאנשי המקצוע ותכנון השיפוץ אל המועצה או העירייה שבאזורכם ולקבל את ההיתרים הנחוצים.

הסכמת השכנים לשיפוץ

חלק מקבלת היתר לשיפוץ תלויה בהסכמה של השכנים לבצע את השיפוץ בעיקר אם מדובר בשיפוצים כמו בנייה או סגירת מרפסת, הוספת יחידה על הגג ועוד. החתימו את השכנים על ההסכמה וודאו כי בחתימה מצוינות שעות השיפוצים והתנאים שבזכותם הסכימו השכנים לאשר את השיפוץ.

בחינת חוזה העבודה

שימו לב לחוזי העבודה של אנשי המקצוע המבצעים את השיפוץ כמו בנאים, קבלנים, אדריכלים מעצבים ועוד. חוזה תקין מסכם כי תשלומים אודות השיפוץ יעשו ביחס להתקדמות איש המקצוע ללא התחייבות לתשלום מראש. חסכו מעצמכם את סרט האימה שתעברו במידה ותשלמו מראש ותישארו עם בית חצי מפורק. בנוסף חשוב לציין בחוזה כי על העבודה תקבלו לפחות 12 חודשי אחריות.

בחירת חומרים לשיפוץ

בדקו כיצד יערך תהליך השיפוץ מה יהיה סוג הבנייה ובאילו חומרים משתמשים אנשי המקצוע. שימו לב כי החומרים איכותיים וכי הם נבחרים מספקים מעולים. בנוסף נסו לכוון לשיפוץ אשר יתבצע באמצעות בנייה קלה אשר יקל מאד על זמן השיפוץ ועל תהליך העבודה, תוך שבנייה קלה מאפשרת שיפוץ ידידותי לסביבה וכזה שלא מותיר אחריו פסולת בניין רבה.

כעת שאתם יודעים כיצד יארך השיפוץ אתם סגורים בחוזה טוב וקיבלתם את כל האישורים, זה הזמן להתחיל להגשים את החלום והוא בית מרהיב, יפה, פרקטי ומשופץ.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *