ליקויי בנייה

ליקויי בנייה נפוצים: עם הייצוג המשפטי הנכון אפשר לישון בשקט

אם אתם מתכוונים לרכוש דירה, או שכבר רכשתם את ביתכם החדש, חשוב שתקפידו לבדוק היטב את כל ההיבטים הנוגעים לליקויי בנייה, העלולים להופיע בדירה. חלק מהליקויים עלולים לשבש את החיים, במקרה הטוב, או לסכן אותם, במקרה הפחות טוב.

מאמר זה מפרט את ליקויי הבנייה הנפוצים אותם ניתן למצוא בבנייה בישראל של היום, ולמה חשוב לשכור שירותי עורך דין שיעניק את הייצוג המשפטי ההולם לפתרון הבעיה.

שאלה של ביטחון

ליקויי בנייה מסוג זה עלולים לגרום לבעיות בטיחות חמורות ולהוביל לפציעות. מקרים אלו עלולים להתרחש כתוצאה מחוסר הקפדה על איכות הבנייה, המתבטאת בשימוש בחומרים מוזלים, או התעלמות מתקני הבטיחות.

קבלן בנייה שמבקש לחסוך כמה שקלים, מתפתה לזלזל בחשיבות הביטחון של הדיירים ולבנות, למשל, ממ"ד שאינו תקני, מדרגות בגבהים משובשים עם מעקה נמוך או רופף, מערכת חשמל שאינה מוארקת, שקעים על הרצפה, חיפויי קיר רופפים שנופלים על ראש הדיירים עם ההפעלה הראשונה של הרמקולים בבית, או תשתית שאינה תקנית למטפי כיבוי אש.

ליקויי הבניה המסוכנים והחמורים ביותר: בעיות בשלד או במבנה

אין דרך לעדן את המסר: ליקויי בנייה אלו עלולים להסתיים במוות, ולכן יש לפתור אותם באופן מידי. ליקויים אלו מצריכים טיפול דחוף, והם נובעים כתוצאה מבנייה שאינה מותאמת לתקני הבנייה, וגישה רשלנית של קבלנן הבניין.

גם אם ליקויי בנייה אלו מתרחשים כתוצאה מטעויות אנוש, עדיין הם מצריכים התייחסות מידית. לכן עם הכניסה לדירה החדשה, אחד ההיבטים הראשונים עליהם חשוב לתת את הדעת הוא איתור ליקויי בנייה, לגילוי סדקים חמורים בתקרה או בקירות.

אם אכן מתגלות בעיות במבנה, חשוב לפנות בהקדם לחברת בדק בית שמבצעת איתורי ליקויי בנייה. השיחה השנייה שלכם צריכה להיות לעורך דין מומחה בליקויי בנייה.

רטיבות קירות כתוצאה מליקויי בניה הקשורים לבידוד ואיטום

ליקויי בנייה אלו נגרמים כתוצאה מחדירת מים לבניין. מצבים אלו מתרחשים כתוצאה מחוסר הקפדה על איטום תקני בתקרה, בגג הבניין או ברצפה. רשלנות זו מובילה לנזילות מים ורטיבות בקירות, המתפתחים להופעת פטריות ועובש, שמגיבים כל כך טוב לתנאי לחות ורטיבות.

ליקויי בנייה רבים גורמים אף לבעיות בידוד המתבטאות בחוסר יכולת לחמם או לקרר היטב את הבית, מה שמתבטא בחשבונות חשמל גבוהים.

קוסמטיקה ובנייה

אלו הם ליקויי בנייה קלים ביותר שאינם כרוכים בעוגמת נפש מוגזמת ואינם מובילים לסכנה בטיחותית, אך הם נפוצים ויש לתת גם עליהם את הדעת. בעיות אלו עשויות להתבטא בשברים או סדקים במרצפות, צינור מים חשוף חלקית, דלתות שאינן מותקנות היטב או חוסר התאמה בהרכבת השיש של המטבח.

ברוב המקרים, עלויות תיקונים של ליקויי בנייה קלים אלו היא גבוהה מדי, כך שהנטייה היא להתעלם מהם או לקוות שהם ייעלמו מעצמם. אלא שהמציאות אינה עובדת כך ולכן חשוב לקבל ייעוץ משפטי ולתבוע את עלות ההוצאות המיותרות שנגררתם אליהן בעל כורחכם.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *