צביעת דירה: כמה זה עולה היום?

לפני שבוחנים את הטווחים השונים של המחירים הנפוצים לצביעת דירה בישראל של היום, חשוב להבין איך כל בעל מקצוע מרכיב את המחיר, מה משפיע על התמחור ואיך להשיג עסקה הוגנת ומשתלמת. לכל הצדדים.

במציאות של היום, כל דבר יכול להשפיע על המחיר, ולא תמיד לטובתכם

מספר גורמים משפיעים על הטווחים השונים של המחירים הנפוצים לצביעת דירה. בין היתר, אלו הם המשתנים אותם חשוב שתכניסו לטבלת ההשוואות שלכם"

עד כמה הזנחתם את הדירה?

המחיר של צביעת דירה מושפע ממצב הקירות בבית. ככל שהזנחתם יותר את השיפוץ, כך הקירות זקוקים לעבודת הכנה מקיפה יותר, המשפיעה כמובן על מחיר הצביעה.

אם בנוסף להזנחה לא טיפלתם גם בנושאי רטיבות ועכשיו צריך לבצע עבודות איטום, תיקוני טיח, שיפוץ בגבס או בשפכטל, תתכוננו לשלם יותר.

דירה גדולה, תקציב גדול

המחיר לצביעת דירה גדולה יותר, מן הסתם, גבוה יותר מהמחיר לצביעת דירה קטנה. דירה גדולה מורכבת משטח גדול יותר, ומספר גדול יותר של חדרים.

חשוב לקחת בחשבון הכול, ולא מומלץ להחליט לדלג על צביעת חלק מהחדרים. אם כבר החלטתם לשפץ, לכו על זה עד הסוף.

צבעים אהובים ומועדפים

אם אתם מתכוונים לצבוע את הדירה במספר גוונים שונה לכל חדר, התכוננו לשלם יותר. מחיר צביעת דירה מושפע משילוב גוונים ובחירה בגוונים שעשויים להיות יקרים יותר. כך, למשל, אם ההעדפה שלכם היא לצבעים יקרים, תשלמו יותר מכפי שהייתם מתבקשים לשלם אם הייתם בוחרים לצבוע את כל הבית בגוונים בהירים.

משתנה נוסף אותו יש לקחת בחשבון בחישוב מחיר צביעת דירה הוא הפיכת קירות כהים לבהירים. במקרים אלו, תתבקשו לשלם יותר שכן קבלן השיפוצים שלכם יזדקק לשימוש בשכבות צבע מרובות, ולהשקיע שעות ארוכות יותר בעבודה.

הבדלים בצבעים בין הקירות לבין התקרה

הנקודות בהן הקירות מתחברים לתקרה, מצריכות הקדשת תשומת לב מיוחדת, ובעלי המקצוע אינם יכולים להשתמש ברולרים, על מנת שלא להכתים את התקרה. לכן נדרשת עבודת צביעה הכרוכה בשימוש במברשת דקה, מה שמאריך את זמן העבודה ודורש קפדנות ודיוק.

אם, בנוסף למורכבות הטכניקה, יש לכם קירות בגוונים שונים באותו חדר, תתבקשו להמתין עד לייבוש מוחלט של קיר אחד לפני שניתן יהיה לצבוע את הקיר השני.

עיטורי קירות

במקרים רבים, בעלי דירות מבקשים מקבלן השיפוצים להוסיף עיטורים ודפוסים על צבה הקירות. דפוסים אלו זמינים במגוון נרחב של גוונים ועיצובים, ובחירה בכל אחד מהם מוסיפה עוד למחיר צביעת הדירה.

שיקולי ריהוט וחפצים

כשהדירה ישנה, ולאורך השנים צברתם רהיטים, חפצים, מזכרות או סתם מצבורי ערימות של "דברים שאסור בשום פנים ואופן לזרוק", מחיר צביעת דירה במקרה זה יהיה גבוה יותר, ויכלול אף את הסדר והניקיון לפני ולאחר עבודת הצביעה.

נגישות