מרגיעים את הנפש: האם עיצוב חדר השינה יכול לעזור לנו להתמודד עם חרדות?

מרגישים שאתם סובלים מחרדה אשר משפיעה על איכות החיים ועל השינה? ובכן, אתם לא לבד. תופעה של חרדות היא תופעה שכיחה שעלולה להופיע בכל גיל ולהשפיע באופן דרמטי על איכות החיים, וזאת בעקבות חששות כמו גם מחשבות טורדניות אשר פוגעות באופן משמעותי בביטחון והדימוי העצמי, לצד חוסר אונים שמגיע לידי ביטוי לא פעם במסגרת של התקפי חרדה. אם אתם רוצים להרגיע את הנפש, אפשר ואף רצוי לבחון אפשרות לעיצוב מחודש של חדר השינה, מתוך מטרה ליצור מקום מפלט. האם יש קשר בין העיצוב לבין התמודדות עם חרדות? התשובה היא כן, ובמדריך הבא תקבלו את כל הפרטים.

מענה לחרדות באמצעות יצירה של סביבת שינה מעוצבת ומרגיעה לצד טיפול נפשי

הנושא של חרדות הפך לאחד מהנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות, לא מעט בזכות מובילי דעת קהל אשר סיפרו בפתיחות על החרדות מהם הם סובלים. צריך להבין כי חרדה היא תופעה שכיחה שעם טיפול מתאים אפשר לטפל בה ואף לשלוט עליה, כאשר אתר חיבורים מדבר על חרדות ואף מסביר כיצד אפשר לקבל טיפולים מתקדמים כמו למשל טיפול CBT,  לטובת יצירה של מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות שינוי של דפוסי החשיבה וההתנהגות. קבלת מידע מהימן מהווה את הדרך הטובה והבטוחה ביותר לטובת התמודדות אשר תגיע לידי ביטוי ביצירה של שינוי, הן בהיבט הנפשי על ידי טיפול אבל גם באמצעות נקיטת פעולות, כמו למשל עיצוב חדר השינה.

לעיצוב של חדר השינה יש השפעה פסיכולוגית על התחושה הכללית, וזאת בעקבות עיצוב אשר משדר נוחות, אינטימיות וכן יכולת לנצל את המרחב לטובת הירגעות אשר היא חיונית במקרים של התקפי חרדה. חדר שינה המעוצב כהלכה בעקבות שילוב של צבעים נעימים לעין כמו גם

 

 

עיצוב חדר השינה – כך הצבעים משפיעים על התחושה

לחדר השינה יש השפעה על התחושה הכללית, מאחר וחדר שינה שאינו מעוצב בצורה מרגיעה ונעימה עשוי להוביל לחוסר נוחות. יצירה של מקום מפלט באמצעות עיצוב מדויק אשר נותן דגש על שימוש בצבעים מרגיעים כמו למשל בז', מנטה או אפילו אפור בהיר. בחירה של צבעים נעימים לעין ולנפש יכולה לחולל שינוי משמעותי בתחושה שלכם, בייחוד על רקע ההבנה כי לצבע יש השפעה ישירה על הנפש. צבעים כהים כמו למשל שחור ואדום יוצרים תחושה של קור וקדרות, ועל כן אפשר ואף רצוי לנצל את תהליך העיצוב לטובת שינוי בסקלת הצבעים ובחירה בגוונים בהירים יותר. נוסף לכך, שילוב של צביעה דקורטיבית המתבצעת באמצעות טכניקות מתקדמות כמו למשל צביעת ווש מאפשרת לכם ליצור עומק בחלל, כל זאת מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר אלמנט עיצובי אשר מגיע לידי ביטוי באמצעות שילוב של צבעים נעימים ומרגיעים. בנוסף, רצוי לשלב גם מצעים בצבעים בהירים ורכים, להשלמת המראה.

שילוב של אביזרי טקסטיל ונקיטת קו עיצוב בסגנון פנג שווי

על מנת ליצור חמימות ומקום שבו אתם מרגישים בטוחים, מומלץ לתכנן את תהליך העיצוב באמצעות שילוב של אביזרי טקסטיל הכוללים בין היתר וילונות לטובת וויסות האור, לצד פריטים כמו למשל שטיחים אשר יוצרים מראה נעים לעין. שיטה של עיצוב החדר על פי השיטה העתיקה פאנג שווי מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור קו של זרימה המגיע לידי ביטוי במיקום מדויק של החפצים והפריטים, כאשר בסקירה הזו תוכלו ללמוד וליישם בחדר השינה שלכם את עשרת הדברות אשר יסייעו לכם לטובת יצירה של חדר שינה מעוצב, נעים ובעיקר מרגיע.

לסיכום

נקיטת צעדים הכוללים בין היתר עיצוב מחודש של חדר השינה לצד פנייה לקבלת טיפול מהווה דרך לטובת יצירה של הקלה נפשית, בעקבות חרדות. עם שפע של מידע ברשת אפשר כבר עכשיו לנקוט בפעולות הללו, ובכך להוביל להטבה אשר תניב בעבורכם איכות חיים משופרת, וסביבת מגורים התומכת בבריאות הנפשית, בייחוד על רקע של חרדות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות