בית חכם: כל היתרונות – והדרכים לשדרוג הבית

בית ממוצע, הוא למעשה מערכת מורכבת למדי לתפעול – דלתות, חלונות, אינספור גופי תאורה, וילונות, אולי גם אזעקה, שער כניסה, חניה, אינטרקום ועוד ועוד. למחשוב מתקדם של השליטה בבית, אשר הופך אותו ל"בית חכם", יש יתרונות רבים. מהם יתרונות אלה? וכיצד תוכלו לשדרג את הבית שלכם לגרסה מתוחכמת כזו?

יתרונות הבית החכם:

לבית החכם יתרונות רבים. את העיקריים שבהם ניתן לתמצת כך:

נוחות והתאמה משופרת

קבלת נוחות ושיפור יכולת ההתאמה, לצרכי הדיירים השונים בבית. זאת, כולל אפשרויות חדשות לבצע דברים, באופן מתוחכם שלא ניתן היה לעשות קודם לכן. בבית רגיל ניתן לכל היותר להשתמש בטיימרים, למשל עבור חימום מים לרחצה. בית חכם לוקח זאת כמה וכמה צעדים קדימה. יותר מכך – הוא מאפשר לבצע התאמות מסוגים שונים, עבור כל דייר בנפרד, בהתאם להעדפותיו.

שדרוג הנכס

בזכות כל האופציות שיש לבית חכם להציע, פרויקט מסוג זה משדרג בבת אחת את ערך הנכס. ישנו אפילו היבט של חסכון בחשמל, אשר הופך את השימוש במבנה למשתלם יותר. כאשר בוחנים זאת ביחס לאפשרויות אחרות לשדרוג נכסים, זה הוא פרויקט מהיר ומשתלם במיוחד. למעשה, השינויים אשר נדרשים לשם כך, קלים למדי לביצוע ואינם דורשים פעולות דרסטיות של שיפוץ הבית, דוגמת הריסת קירות והרמת מרצפות. גם מחיר הציוד שנדרש הוא סביר בהחלט. כך ש"החזר ההשקעה" בשדרוג כזה, בהחלט קיים והוא אף משמעותי למדי.

יותר בטוח

בית חכם, הוא בית שיותר בטוח לגור בו. זאת, תודות לשיפור של האבטחה וגם של הבטיחות. למה הכוונה? ניתן באמצעותו לנהל את כל מערכות האבטחה, כמו חיישנים ואזעקה, באופן מרכזי, מתוחכם ובשליטתכם המלאה, גם מרחוק. כמו כן, ניתן להכניס להפעלת הבית שיקולי בטיחות, כמו לוודא מרחוק שאכן כיביתם מוצרי חשמל מסוימים.

התוספות והשינויים שיזניקו אתכם קדימה:

בין האפשרויות הבולטות לשינויים במבנה, לשם שדרוגו לבית חכם, נמצאים:

שליטה בתאורה

ניהול מרוכז של הפעלת התאורה במקומות שונים במבנה ושליטה בעוצמתה. ניתן באמצעות שינוי כזה, לאפשר למשל הפעלת תאורה בחדרים מסוימים בזמנים מבוקשים. ניתן לבחור, שעוצמת התאורה תשתנה בהתאם לכמות האור שנכנסת מבחוץ או בהתאם לשעה ביממה. האפשרויות רבות.

שליטה במנגנונים נעים

ניתן להוסיף מנועים למנגנונים נעים. למשל, להפוך מנגנון מכני רגיל של וילון למנגנון אשר נשלט גם באופן חשמלי. כמו כן, בבית חכם נהוג לאפשר לכל זאת להיות מופעל מרחוק, באופן קווי או לרוב אלחוטי.

שליטה באבטחה

ניתן לשדרג את האזעקה למבנה, החיישנים השונים שמפעילים אותה וכן הלאה. זאת, לשם ניהול מתוחכם יותר ובכדי לאפשר לכם לשלוט בכך גם מרחוק ודרך אפליקציה. הגנה כזו, היא תמיד "משחק של חתול ועכבר" בין בעלי בתים לבין פורצים, כאשר השיטות משתכללות בהתמדה משני הצדדים. אז בכדי ליהנות מהגנה מיטבית, כדאי לשדרג את הבית ל"גרסתו" העדכנית ביותר – הבית החכם.

לסיכום

למעשה, בית הוא בשורה התחתונה מבנה גמיש למדי מבחינת האפשרויות שהוא מציע. כדאי לנצל עובדה זו, כולל באמצעות שדרוג של הנכס ל"בית חכם" של ממש.

נגישות