מכניסים צבע לחדר הילדים ומלבישים את קירות החדר

כמה אושר מכניסים לחיינו הילדים כשהם מגיחים לאוויר העולם. התרגשות בלתי ניתנת להסבר לצד דברים רבים לסדר ולטפל בהם. עם הזמן הם גדלים לנו מול העיניים ולכל אחד תחומי עניין, העדפות ואהבות משלו. בין היתר, לכל אחד מהם יתאים עיצוב אחר וייחודי לחדרו. בכתבה זו נביא מספר טיפים לעיצוב נכון של חדר הילדים בצלמו ודמותו של ילדיכם.

חשיבות עיצוב החדר

בסופו של דבר, על אף שאתם המילה האחרונה בכל הקשור לעיצוב הבית וחדר הילדים, הילד הוא זה שצריך להרגיש בנוח ויבלה את זמנו בחדרו. כדאי לשמור על חמימות, ביתיות וכן לשמור על זהות הילד שתבלוט מקירות הבית. נסו לחשוב על עיצוב אישי ככל הניתן. תליית תמונות משפחתיות על הקירות, כולל צילומי ניו בורן מימיו הראשונים, ובכלל הנכחת זיכרונות נעימים תשרה אווירה של רוגע ותעניק לילד ביטחון שיגרום לו לשהות בחדר בשמחה.

בחירת הצבע הנכון

בחירת הצבע שבו נצבע את חדר הילדים היא משימה לא פשוטה כלל. בעוד בעיצוב חדר ההורים נרצה ללכת על צבעים נעימים ורגועים, קירות חדר הילדים אינם מחויבים לצבע אחד מסוים. לעיתים יעדיפו הילדים צבעים חזקים ודומיננטיים, כאלה המכניסים חיות ועניין לחדר ולעין. משום שלרשותכם לא פחות מארבעה קירות, ניתן להגיע לעמק השווה בנושא זה ולבחור קיר אחד שייצבע בצבע חזק ביותר, ובעוד את האחרים באווירה נינוחה יותר, מפני שהחדר משמש בין היתר למנוחה, רגיעה וריכוז. אין תשובה אחת נכונה, מומלץ להתייעץ עם הילד לגבי בחירת הצבע, לרבות הצבע ה"חזק", ולתת לו את התחושה שהחדר מעוצב בשיתופיות.

חדרי קונספט

אם הילד גדול דיו כדי להביע את דעתו בנוגע לרעיונות הקשורים לעיצוב החדר שלו, נסו להבין מהם תחומי העניין שלו (על אף שסביר להניח שתדעו, כי הוא לא יפסיק לדבר עליהם). בחירת קונספט ספציפי לעיצוב החדר עשוי לחסוך פיזור מחשבתי ולהביא לתוצאות משביעות רצון שישמחו אתכם ובעיקר את הילד. אם הילד אוהב מאוד כדורסל או גיבורי על, מתעניין בחלל החיצון או בעולמות פנטזיה, אלה עשויות להיות בחירות נהדרת. אולם, יש לסייג, נסו לא להתחייב יתר על המידה לז'אנר ספציפי אחד, שכן הילדים מחליפים את מושא אהבתם לעיתים די תכופות, מה שעלול להשאיר אתכם עם חדר שהילד כבר לא מתחבר אליו, תרחיש לא מומלץ לכל הדעות.

קירות מיוחדים במיוחד

על מנת לעצב חדר מעניין ואטרקטיבי, רבים בוחרים להדגיש קיר אחד בחדר ולהעניק לו נראות אטרקטיבית על ידי צביעתו בצבע מיוחד, כזה שמוסיף ממד יצירתי ואסתטי גם יחד.
ניתן להשיג, למשל, צבעים מגנטיים בחנויות המאפשרים תליית מגנטים על הקיר, פורמט מגניב לכל הדעות. כמו כן ניתן להגדיר לוח אחד כמעין לוח מודעות, בו הילד יכול לרשום בגיר (על לוח תלוי, אל דאגה) את מחשבותיו, מטלותיו או דברים אחרים שהוא רוצה לזכור.

טפטים ומדבקות קיר

בחירה בטפטים ומדבקות קיר היא אלטרנטיבה נהדרת לעיצוב חדר הילדים. ניתן ליצור קומבינציות מרתקות בין סגנון המדבקות, צבע הטפטים ושאר צבעי החדר. חשוב לשמור על איזון בין השלושה, והדבר תלוי בעיקר בגילם של הילדים. ניתן לבחור בסגנון נועז יותר במקרה של ילדים צעירים יותר, וככל שהם מתבגרים עלינו לקחת בחשבון שקרוב לוודאי ירצו לשמור על עיצוב בוגר, נעים ודיסקרטי, עם "קריצות" צעירות יותר.

אפשר לעצב את חדר הילדים בדרכים רבות. חשוב לזכור שאין תשובה אחת "נכונה", וכל עוד אתם משתפים את הילד באפשרויות ומנגישים לו את הבחירות שבידיו, אתם כבר עושים משהו נכון. ניתן כמובן, להיעזר במעצבים מקצועיים או בסגנונות קיימים או בלשאוב השראות מחדרי ילדים מוכנים. העיקר שכולם יהיו מרוצים, וחדר הילדים יהפוך למקום נעים, אסתטי ואטרקטיבי.

נגישות