עיצוב דירה חדשה – כל מה שצריך לדעת

למרבה הצער ובאמת שאין בזה שום דבר מפתיע, גם כאשר אנחנו רוכשים דירה חדשה מקבלן, על אחת כמה וכמה כאשר אנחנו רוכשים דירה שכבר הייתה בבעלות קודמת- היא בדרך כלל דורשת ביצוע התאמות שונות.

בין אם מדובר על שיפוץ של הדירה מטעמי תשתית ותיקונים שדרושים כתוצאה מבלאי טבעי או נזקים שנגרמו לדירה לאורך השנים ובין אם מדובר על הטעמות עיצוב מטעמים קוסמטיים בלבד, כדאי לדעת ש:

  1. עשו זאת בעצמכם – עיצוב לא חייב לעלות הרבה כסף ויותר מזה, זה יכול וכדאי לו להיות פרויקט יצירה ייחודי ואישי לגמרי. בעיקר אם יש לכם את הזמן והרצון לכך, חלק ארי מהעשייה, ואף את העשייה כולה אפשר לעשות לבד, גם בהעדר ניסיון קודם, ובלבד שקיימת נכונות ללמוד. בכל מקרה וגם אם בוחרים לעשות את הדברים לבד, לא חייבים להישאר לבד לכל אורך התהליך. אפשר וכדאי לקבל עזרה בכל פורמט באשר הוא, בין אם במסגרת קבוצות התמחות ברשתות החברתיות, באמצעות בעלי מקצוע ועוד.
  2. ליווי מקצועי – ליווי מקצועי כדאי שיהיה באופן נגיש בין אם אתם בוחרים לעשות את הכול בעצמכם, ועל אחת כמה וכמה אם אתם רוצים ליהנות מהתענוג של להפקיד את המשימה בידיים של מישהו אחר. כדאי מאד לקחת שירות של עיצוב פנים בנוסף לתפקיד של קבלן ביצוע, זה יעניק את הטאצ' המדויק שאתם רוצים להשיג בניהול פרויקט מקצועי בעל אופי כזה.
  3. מינוף של הקיים – אחד הדברים החשובים שכדאי לקחת בחשבון עת שעושים עיצוב או שיפוץ בדירה חדשה היא ההזדמנויות שעומדות לרשותנו, הן מבחינת ניצול אופטימלי של מקום והן במונחים של החזר השקעה. זה דבר ידוע שמצבו של הכס מעלה את הערך שלו גם באופן יחסי למחיר שווי השוק. אחת הדרכים המדהימות להחזיר את ההשקעה ולייצר הכנסה פאסיבית של ממש מעצם קיומו של הנכס היא באמצעות התקנת פאנלים סולאריים. מעבר לנגישות הסולארית שמתאפשרת לשימוש הביתה וכך בעצם תאפשר לחסוך בעלויות החשמל. התקנת פאנלים סולאריים מאפשרת הפקה של אנרגיה סולארית לא רק למטרות שימוש עצמי אלא גם למטרות מכירה ובכך למעשה ניתן לייצר הכנסה פאסיבית מבלי לעבוד רגע אחד. מדהים לא?

עיקרי היסוד של עיצוב דירה חדשה

עיצוב דירה יכול להיות פרויקט שמתארך ובעצם לא נגמר, אבל זה לא חייב להיות ככה. ישנם שני דברים מהותיים שככל שתקפידו עליהם תוכלו לייעל את התהליך באופן משמעותי ומהותי, אלו הם בניית תכנית עבודה ובניית מסגרת תקציב. זה נכון שעם האוכל בא התיאבון ואי אפשר לשלוט על החשקים שיפציעו תוך כדי תנועה, יחד עם זאת, חשוב לזכור שעיצוב הדירה ושיפוץ באופן כללי בקלות רבה מאד יכולים להפוך לפרויקט של בניה מחדש והעלות בהתאם.

מעבר לסוגיות של עלות, ככל שמתפזרים עם האלמנטים לשינוי כך מתארך גם זמן השיפוץ על כל המשתמע מכך. תכנון מוקדם בליווי מקצועי יאפשר להגיע לכל הפרטים הקטנים ביותר ולהיערך לפרויקט הן מבחינת זמנים והן מבחינת עלויות, מה שיבטיח חוויה חיובית, מוצלחת ובעיקר עמידה בתכניות בלי הפתעות לא צפויות למיניהן.

נגישות