בדיקות חשובות לפני כניסה לדירה חדשה

כניסה לדירה חדשה היא לא רק שמחה ואושר גדול, היא גם תשומת לב ובדיקה מעמיקה של הנכס שעליו שילמתם כסף רב והכנה אמתית ומהימנה שלו לקראת החורף. אמנם החורף הישראלי הוא לא חורף סוער וארוך, אבל הטבע הטרופי שלו מייצר תנאים מאד מיוחדים ומורכבים שמייצרים לא מעט אתגרים.

אחת הבעיות של הגשם הטרופי בישראל, כפי שהיינו עדים לכך היא במצבי גשם מתמשכים לאורך זמן. על פניו הגשם שלנו לא רטוב, ואכן אפשר לומר שתקופות הגשם מתרכזות לזמנים מרוכזים, באופן שדי דומה למזג אוויר טרופי. המצב הזה מייצר תנאים מסוימים שכוללים הצפות ובהעדר תשתית ראויה הדבר עלול ומוביל לסכנת חיים ממשית. כולנו כאבנו את האסון הנורא שהתרחש בשכונת התקווה אך לא מזמן. זה רק מקרה אחד אבל הסיכון הוא ממשי והוא רלוונטי לכל המדינה שסובלת באופן גורף מליקויים מהותיים ומשמעותיים בתשתית. כמובן שגם התשתית כשלעצמה, רעועה או לא, לא קיימת בכל המקומות בהם היא דרושה, כך שגם בהיבט הזה האדם נושא באחריות בעד עצמו בראש ובראשונה, או שזה לפחות מה שהמציאות דורשת ממנו.

בטיחות, עיצוב והתאמות

כניסה של דירה חדשה צריכה להיות מלווה במכלול של בדיקות והתאמות ולצד הבדיקות החיוניות של תשתית, ליקויי בנייה, נזילות והדרישה לבצע את התיקונים הנחוצים לרבות זיפות גגות, איטום וטיפול בנזילות וביצוע ההתאמות הנחוצות לשלל הליקויים השונים יש עוד היבטים שכדאי לקחת בחשבון.

סוגיות של עיצוב הן חשובות ביותר, בין אם מדובר על דירה חדשה מקבלן ועל אחת כמה וכמה אם מדובר על  דירה מבעלות קודמת שספגה את האנרגיה של הבעלים הקודמים כמו גם את העדפות העיצוב שלהם. התאמה של עיצוב הבית לא מחייב שבירת קירות ובנייה של הבית מחדש, אבל הוא כן מבקש התייחסות ותשומת לב משום שהוא מהווה חלק ארי ומשמעותי מהחוויה הכללית שהבית מעניק.

אם כן, לפני כניסה לדירה חדשה חשוב מאד להקפיד על ביצוע כמה בדיקות מהותיות וגם לבדוק אפשרויות לשדרוג, שיפור ומימוש של הנכס באופנים שונים. ריכזנו עבורכם רשימת מכולת שאפשר לוודא איתה. רשימה שתסיע להבטיח חווית שימוש ושימור של הנכס באופן אופטימלי.

  1. בדק בית
  2. מצב הגג
  3. עיצוב קיים והתאמות לעיצוב חדש
  4. מצב הכלים הסניטריים
  5. אפשרויות לייעול הנכס והשטח שקשור אליו

ייעול הנכס ניתן לבצע באופנים שונים וכמובן שאת כל ההתאמות מוטב לבצע בסמוך לכניסה לנכס החדש. אלו כוללים קירוי החניה במידת הצורך, כן הצללה של הגינה או המרפסת במידה וקיימת וכן גם בחינה של היעילות הכלכלית של הנכס. לדוגמה אם המחסן שלכם לא נמצא בשימוש משום שהשכלתם לתכנן את הדירה והעיצוב שלה באופן שפינה לכם די ויותר פתרונות אחסון, תוכלו להשכיר את המחסן ולייצר הכנסה פאסיבית על הנכס שלכם. באופן דומה תוכלו להתקין פאנלים לקליטת אנרגיה סולארית שיאפשרו לכם אספקת חשמל סולארי לשימוש הביתי כמו גם אפשרות לצבור ולמכור אותו לחברת החשמל ובאופן כזה לייצר גם בבוקר זה הכנסה פאסיבית.

אלו לא רק יגדילו את התמורה מהנכס באופן ישיר אלא גם יגדילו את ערכו בעתיד.

נגישות