אודות

עיצוב חדרי שינה לפי הפנג שוואי

תורת הפנג שוואי מיוחסת לרפואה הסינית ומשמעותה היא כי קיים קשר בין המרחב לבין האדם. מטרת עיצוב הבית לפי השיטה, היא לאפשר זרימת אנרגיה וסביבה אידיאלית לשיפור ההרמוניה ואיכות החיים. על מנת לאפשר זרימת אנרגיה חיובית לבית ובכך לשפר את מצב הנפש והגוף קיימים כמה כללים בתורת הפנג שוואי. לכל חדר בבית קיימות המלצות שונות לעיצוב מאחר וזרימת האנרגיה בשירותים שונה מזרימת האנרגיה בחדר השינה או בסלון. אז איך תעצבו את חדר השינה לפי הפנג שוואי? הנה כמה עצות.

חדר שינה מסודר עם כריות על המיטה

חלון מול דלת הכניסה מאפשר לאנרגיה הנכנסת לצאת במידיות, לכן מומלץ שמיקום החלון לא יהיה מול הדלת. במידה והמצב הוא כך, תוכלו להסוות את יציאת האנרגיה באמצעות הצבת חפצים ותאורה שיווסתו את האנרגיה לחדר באופן אחיד.

את המיטה אל תמקמו מול הדלת והשתדלו שלא תוצמד לקיר אלא תהא במרכז החדר, כך שניתן לגשת אליה משני צדיה. יחד עם זה, חשוב שכשאדם שוהה במיטתו, יוכל לראות את הכניסה לחדר. התחשבו בשני אלה בעת מיקום המיטה בחדרכם. נוסף לכך, הימנעו מלאכסן דברים בארגז המצעים של המיטה פרט למצעים עצמם על מנת לא לחסום את האנרגיה באזור המיטה. אם אתם שוהים בדירה שכורה, סביר להניח שהריהוט בדירה שייך לבעל הבית. במקרה כזה, עדיף שתרכשו מזרן משלכם ולא תשתמשו במזרן שבעל הדירה מציע. המזרן סופח את האנרגיה של בעליו ועל מנת לא להשאיר בחדר השינה אנרגיה שלילית, מומלץ לדאוג למזרן חדש. כמו כן, הצבעים המומלצים לשימוש בחדר השינה הם גוונים בהירים או צבעי כחול, ירוק וסגול.

הימנעו מהצבת מסכים בחדר השינה משום שחדר זה אמור להיות מרגיע ונינוח ואלה עלולים לשבש את האנרגיה החיובית. כמו כן, בשעות השינה, עדיף שתטעינו או תניחו את הפלאפון מחוץ לחדר השינה, אבל אם אין לכם ברירה, השתדלו שלא להניח את מסך הפלאפון שלכם קרוב לראש במהלך הלילה. כמו כן, הימנעו מלעבוד בחדר השינה, כך שאם אתם עובדים מהבית, מקמו את שולחן העבודה במקום אחר. יתר על כן, דאגו לשתי שידות משני צדי המיטה, אלה ישמרו על איזון ועל זוגיות יציבה.

לגבי עיצוב החדר, תוכלו לעצבו בעזרת תמונות שמעוררות בכם תחושות חיוביות, כאלה שמעצימות אתכם וכמובן, אם תחליטו לתלות תמונות של דמויות, העדיפו תמונות משותפות ולא תמונות של אדם בודד. מי מכם שמעדיף מראה בחדר, ההמלצה היא להציב אותה במקום בו לא ישתקפו אנשים בעודם במיטה.

 

עיצוב חדרי שינה לפי הפנג שוואי הוא לא דבר מסובך. ההקפדה על השיטות הללו תגרום לחדר השינה שלנו לשדר רוגע, שלווה ויציבות ותשפר את איכות החיים. גם אם לא תוכלו ליישם את כל הכתוב בכתבה, השתדלו לבצע לפחות חלק מהשיטות על מנת לאפשר לאנרגיה החיובית לעטוף אתכם

נגישות