קניית בית מקבלן

קניית בית מקבלן: הדברים שחשוב לבדוק

קניית בית מקבלן מקנה אפשרות לגור בבית חדש שכולו שלכם, תוך ביצוע התאמות ספציפיות של הדירה לצרכים שלכם.

עם זאת לפני שאתם ממהרים לבצע את הקנייה הגדולה בחייכם – חשוב שתדעו  למה צריך לשים לב כאשר קונים דירה מקבלן.

קניית בית היא תהליך לא פשוט אשר יכול לארוך בין שנתיים עד שלוש שנים, וזאת משום שישנם כמה וכמה תהליכים שיש לעבור בדרך לקנייה:

בחינת התקציב לדירה

רבים האנשים אשר עליהם לבחון את התקציב הנתון להם לרכישת הדירה. קניית דירה מקבלן מאפשר לכם להגביל את התקציב שלכם ולבחור בגודל הדירה המתאים לתקציבכם כמו גם לקחת משכנתא למימון הדירה. בנוסף בעת חישוב הסכום הדרוש לקניית הדירה יש לדעת מהו הגודל הנכון של הדירה שאתם זקוקים לה ולהתאים איליו את התקציב.

עוד יש לבדוק מהם אמצעי המימון לרכישת הדירה: האם יש לכם הון עצמי? או שאולי תזדקק לסיוע מההורים לשם קניית הדירה?. כמו כן יש לבדוק את גובה המשכנתא שאתם יכולים לקבל מהבנק ולפי גובה ותנאי המשכנתא: לבחור את גודל הדירה ואת מיקומה.

מחירים

בכל הנוגע למחיר הדירה יש לבדוק את כל העלויות ולוודא כי אין תוספות של עלויות בהמשך. בדקו האם המחיר כולל מע"מ (סכום אשר יכול להיות ענק בעת רכישת דירה) וודאו את כל הפרטים הקטנים בחוזה באמצעות עורך דין.

ביצוע בדיקות

ברכישת דירה מקבלן יש לבצע שלל בדיקות הנוגעות לדירה ולאיזה המגורים כמו גם לבניין שבו נבנית הדירה. בחרו את אזור המגורים המתאים לכם ביות! זה נכון, כולנו רוצים לגור בכפר שמריהו, אך מה לעשות: התקציב מגביל אותנו ולכן חשוב לבצע התאמות ביחס לתקציב שלכם אך גם ביחס לאורח חייכם.

קניית בית מקבלן

אם אתם זוג צעיר תוכלו לבדוק את האופציה של מגורים בעיר הגדולה. למשפחה יתאימו מושבים או ערים מתפתחות שיש בהן מוסדות לימוד, מתנ"סים, בסיבה של משפחות עם פעילויות לילדים ולכל המשפחה. נסו לחפש מידע על מקומות חדשים שנבנים בהם בניינים ובתים באזורים הנמצאים בפיתוח. קניית דירה במיקום כזה תאפשר לכם רכישת דירה בסכום זול יותר אך מכירתה בהמשך בתשואות גבוהות וזאת בשל הישובים המתפתחים סביב דירות אלה.

מיקום הדירה

קניית דירה מקבלן מחייבת בדיקה של מיקום הדירה, כיווני האוויר בה תוך בחירת דירה צפונית שתקנה לכם קרירות בחודשי הקיץ בשילוב בחירה של דירה שיש בה לפחות 3 כיווני אוויר. בנוסף חשוב לנסות להכיר את השכונה שבה נבנה הבניין, את סוג האוכלוסייה, התשתיות והכבישים שיש בה.

בדיקת תוכן הדירה

דירה שנרכשת מקבלן עליה להכיל את כל מה שמבנה מגורים זקוק לו כולל דודי שמש או הכנה לדוד שמש או פנאלים סלולריים, תשתיות ביוב, תשתיות חשמל, הכנה למיזוג אוויר ועוד.

בדקו את שלל התשתיות ובמידה ואין את חלקן נסו להוריד את מחיר הדירה בשל אלמנטים החסרים אותם תצטרכו אתם להשלים בהמשך.

עוד חשוב להבין באיזו קומה הדירה ולאיזה מיקום פונים החלונות שלה. לדוגמא: מיקום של חלונות למרפסת השכנים יכול להיות מיקום גרוע בשל רעש שיבקע מהמרפסת.

חתימה על החוזה

בצעו תיאום ציפיות עם הקבלן על מועד מסירת הדירה. בחוזה וגם לפני חתימת החוזה עליכם לדעת מתי תוכלו להגיע ולגור הדירה. בנוסף, בשלב חתימת החוזה יש לבדוק על שם מי קיימת בעלות  על הדירה תוך בדיקת כלל הניירת כמו גם תעודות זהות של האדם שיש לו בעלות על הנכס. עוד יש לוודא כי חברת הבנייה היא זאת שנחשבת בעקת הקרקע או לבדוק האם הקרקע בינה בבעלות הקבלן.

קניית בית מקבלן

הדמיה ממוחשבת

אחד היתרונות של רכישת דירה מקבלן היא היכולת לקבל מבט אמתי על הדירה, על שטחה ועל נראות הבניין דרך הדמיה ממוחשבת. חשוב לבקש מהקבלן לראות את תכניות הדירה, את השרטוטים ולקבל קובץ הדמיה ממוחשבת אשר באמצעותו תוכלו לראות את הדירה ואת שטח הבניין. בכך תוכלו להיות בטוחים יותר לגבי ההחלטה שלכם ברכישה.

שאלו את השאלות הנכונות

חשוב לשאול את הקבלן או את חברת הבנייה את כל השאלות הנכונות: בדקו מהו מפרט הדירה, הגודל, סוג הדירות בבניין, מקומות חנייה, בדקו מהו תאריך הכניסה לדירה וכמה זמן תמשך הבנייה של הדירה שלכם ושל שאר הדירות. אם אתם לא בטוחים לגבי החוזה כמו גם הפרטים הקטנים חשוב לשכור עורך דין נדל"ן שיוכל לסייע לכם לבצע את העסקה בצורה הטובה ביותר.

לסיכום קניית דירה אינה מסתכמת רק בלקיחת משכנתא ובחירת המבנה שבו תגורו: קנייה זאת מורכבת והיא כוללת שלל בדיקות ותשלומים נוספים שיש לשלם לרשויות. לכן חשוב לבצע מחקר מעמיק ולהבין מה יידרש מכם לפני רכישת דירה מקבלן.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *